ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Держспецзв'язку надала рекомендації, як створити надійний пароль до облікових записів

08.05.2023, 11:23
Фото: sensorstechforum.com
Фото: sensorstechforum.com

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації пояснила, як створити надійний пароль до облікових записів. Про це Держспецзв’язку повідомила у своєму телеграм-каналі.

У відомстві зазначили, що використання “сильних” паролів до банківських застосунків, електронних поштових скриньок, сторінок у соцмережах чи до будь-яких інших акаунтів – одне з основних правил кібергігієни, дотримання якої допомагає захистити дані від викрадення зловмисниками.

Держспецзв’язку нагадала, що надійний пароль має містити понад вісім символів: великі та малі літери, цифри, спеціальні символи.

Ефективним є використання пасфрази. Це набір слів, зашифрованих користувачем. Наприклад, рядок з вірша, пісні, в якому видалено пробіли, деякі літери замінено цифрами, спецсимволами, певні букви переведено у верхній регістр.

Крім того, сильний пароль можна також створити за допомогою спеціальних сервісів генерування паролів. 

Для кожного облікового запису важливо мати окремий, неповторний пароль, наголосила Держспецзв’язку.

Якщо важко запам’ятати велику кількість складних паролів – Держспецзв’язку радить використовувати менеджери паролів (програми, які слугують своєрідним “сейфом”, дають можливість тримати паролі в безпеці завдяки шифруванню). Використовувати менеджери паролів можна і на комп’ютерах, і на смартфонах. Під час вибору краще віддавати перевагу програмам відомих розробників, перед встановленням перевіряти репутацію продукту, вивчати відгуки щодо безпеки.

Водночас Держспецзв’язку застерігає від використання в паролях простих та загальновідомих слів, поширених поєднань літер і слів, символів, що повторюються або йдуть один за одним.

“Такі комбінації, як 123456, qwerty, password та подібні, категорично заборонені, хакери зламують такі паролі менш ніж за секунду”, – зазначає Держспецзв’язку.

Крім того, не можна використовувати як пароль власне ім’я, прізвище, дату народження чи інші персональні дані. Те саме стосується імен, прізвищ та будь-якої особистої інформації батьків, дітей, чоловіка або дружини чи інших родичів.

Держспецзв’язку зазначає, що пароль не має знати ніхто, крім власника: навіть рідні, друзі, кохані, колеги, і тим більше – випадкові знайомі.

Важливо не зберігати паролів у легкодоступних місцях або на видноті. Також служба не рекомендує зберігати паролі в браузерах.

Якщо є найменша підозра, що пароль “розсекречено”, потрібно негайно його змінити. 

Держспецзв’язку радить регулярно перевіряти паролі та поштові адреси на предмет витоку за допомогою цього сайту: https://haveibeenpwned.com/.

Liked the article?
Help us be even more cool!