ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Держкомтелерадіо відмовив у ввезенні з РФ чотирьох книг, у яких знайшов ознаки пропаганди

27.09.2018, 16:03

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ “Форс Україна” та ПП “Видавництво “Махаон-Україна” у видаванні дозволу на ввезення з території держави-агресора чотирьох книг. Про це повідомляється на сайті Держкомтелерадіо.

Зокрема, відмовлено у ввезенні для поширення в Україні трьох книг психолога В. Синельникова, що вийшли в московському видавництві “Центрполиграф”, у яких автор згадує Сімферополь і Крим як частину РФ.

Видавництво “Махаон-Україна” не отримало дозволу на ввезення книги М. Уіндроу “История военного искусства”, перекладеної і виданої московським видавництвом “ТОВ “Издательская группа “Азбука-Аттикус”. Окрема глава цієї книги присвячена спецназу Росії та її військовим операціям 2008-2014 рр. Текст супроводжують фотографії озброєних вояк РФ.

“На думку експертів, під час російської агресії масово завозити книгу, яка пропагує військові формування РФ, є недоцільним”, - зауважує комітет.

Нагадаємо, 22 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України  №262 “Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України”. Відтепер розповсюджувачі видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення видавничої продукції.

Рішення про відмову у видаванні дозволу ухвалює експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Станом на 26 вересня 2018 року, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо видав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення 21 930 назв видавничої продукції з території держави-агресора й тимчасово окупованих територій України.

Водночас на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо та у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, Держкомтелерадіо надав 75 відмов у видаванні дозволів на ввезення 300 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також ухвалив рішення про анулювання одного виданого раніше дозволу. Ще 708 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!