ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Держкомтелерадіо у 2021 році заборонило ввозити з РФ 73 книжки

05.01.2022, 15:14
Фото - vgolos.com.ua
Фото - vgolos.com.ua

Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо) в 2021 році заборонив ввезення до країни з РФ 73 книжок через пропаганду держави-агресора, комуністичного тоталітарного режиму та його символіки, а також не рекомендував до ввезення ще 56 книжок, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України.

Про це йдеться у відповіді Держкомтелерадіо на запит Інтерфакс-Україна.

Сукупний наклад на заборонені книжки становить 367,5 тис. примірників.

Серед книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, й не рекомендованих до ввезення в Україну: "Загадки малорусской истории. От Богдана Хмельницкого до Петра Порошенко" (автор Олександр Каревін), "Новороссия в моем сердце" (Олександр Барков), "Унесённые Майданом. Украинский дневник" (Костантин Кеворкян), "Почему русским нельзя мечтать?" (Платон Беседін), "Белорусский национализм против русского мира" (Владислав Мальцев), "Майданутые" (Володимир Жириновський), "Я - израненная земля. Русская поэзия о весне крымской и войне донбасской" (Захар Прилєпін).

Наразі в цьому переліку містяться 288 найменувань книжок.

У Держкомтелерадіо зазначають, що основне призначення переліку - застерегти суб'єктів господарювання від завідомо марних спроб отримати дозволи на ввезення цих видань в Україну, а також зорієнтувати правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб на те, що факти розповсюдження цієї та подібної продукції можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) і 436 (пропаганда війни) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у 2019 році Держкомтелерадіо понад дві тисячі разів відмовило у ввезенні в Україну російської видавничої продукції, зокрема через антиукраїнський зміст 151 видання; в 2020 році Держкомтелерадіо заборонило ввезення в країну з Росії шести книжок через пропаганду держави-агресора й комуністичного тоталітарного режиму та його символіки.

Також Держкомтелерадіо в 2020 році не рекомендувало до ввезення 18 російських книжок, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України.

Liked the article?
Help us be even more cool!