ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Держкомтелерадіо пояснив, які книжки не дозволяє ввозити до України

13.01.2021, 12:35
Фото – networkokulu.ne
Фото – networkokulu.ne

Державний комітет телебачення і радіомовлення України заявив, що не надає дозволів на ввезення на територію України книжок з РФ винятково антиукраїнського змісту, а також таких, що містять пропаганду на користь держави-агресора.

Про це повідомляється 12 січня на сайті Держкомтелерадіо у зв’язку з поширенням у соціальних мережах та інтернет-ЗМІ інформації про начебто перевищення комітетом повноважень щодо видавання дозволів на ввезення книжкової продукції з РФ.

“Видача дозволів на ввезення на територію України книжкової продукції з РФ відбувається відповідно до закону, який був ухвалений ВР наприкінці 2016 року. Цим законом передбачено, що дозволи на ввезення не надаються винятково книжкам антиукраїнського змісту, а також таким, що містять пропаганду на користь держави-агресора”, – йдеться в повідомленні.

Як пояснили у відомстві, за весь час дії цього закону і, відповідно, функціонування дозвільної системи легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книга антиукраїнського змісту, а обсяг книжкових видань, привезених з РФ, порівняно з 2011 роком, скоротився у 12 разів.

Повідомляється, що за чотири роки дії закону Держкомтелерадіо дозволив ввезти до України 31 тис. найменувань книжок з Росії. Більшість із дозволених для ввезення книг – це твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частину дозволів видано на ввезення українськомовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ.

Також протягом 2017–2020 років Держкомтелерадіо надав 4274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з РФ. Більшість відмов стосувалася подання неповного пакета документів з боку заявників, а у 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях. Отже, зазначає відомство, до України не дали ввезти майже півтора мільйона примірників антиукраїнських видань.

Крім того, Держкомтелерадіо зазначає, що цілковите припинення або обмеження ввезення на територію України російських книг можливе лише через ухвалення відповідного закону, який передбачав би ембарго на їхнє ввезення.

Liked the article?
Help us be even more cool!