ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Держава забезпечить фінансування НСТУ, але вимагатиме ефективності - представник Офісу президента

30.07.2019, 12:05
Фото - suspilne.media

Держава забезпечить фінансування Суспільного телебачення, але вимагатиме ефективності. 

Про це сказав заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

“Ми кілька разів зустрічалися з керівництвом Суспільного, з донорами, які йому допомагали. Ми гарантуватимемо Суспільному мовленню фінансування, яке забезпечуватиме Кабмін. Але в них буде чіткий KPI (ключові показники ефективності) - ми це розуміємо за фідбеками донорів”, - сказав Тимошенко.

Також він зазначив, що Суспільному допоможуть позбутися всього, в чому немає потреби.

“Наразі на суспільному мовленні працює 4,5 тис. осіб. Так, раніше їх було, якщо не помиляюся, 7,5-7,8 тисячі, але це все одно забагато. Багато будівель та іншого, в чому немає потреби. Вони не могли домогтися, щоб уряд дозволив їм це продавати. Для цього є майданчик “ProZorro. Продажі”, - розповів він.

Тимошенко наголосив, що Офіс президента допоможе й забезпечить Суспільне фінансуванням, і при цьому буде чіткий KPI від Кабміну.

“Нас можуть звинуватити, що ми можемо так на них впливати, але нехай ніхто не забуває, що там головний акціонер - це Кабінет Міністрів України, який виділяє кошти, і він має право вимагати виконання чіткого KPI. Це не лише рейтинг, хоча це основне, а ще багато різних завдань. Не впоралися - отже, має бути інше керівництво, інший менеджмент”, - пояснив він.

Як повідомляв ІМІ, 11 липня 2019 року заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко пообіцяв надання фінансування ПАТ “НСТУ” на наступний рік у повному обсязі та невтручання в редакційну політику Суспільного. 

Водночас Тимошенко зазначив, що вони планують моніторити ефективність витрачання коштів Суспільним мовником і бажають отримати чітку стратегію мовника з плановими показниками роботи на найближчий рік.

23 листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, де на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України виділили 1 млрд 5 млн 100 гривень замість 1 млрд 816 млн, як передбачено Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення України”.

Аналогічна ситуація з недофінансуванням була і у 2018 році. У зв’язку з цим 24 вересня 2018 року правління НСТУ на черговому засіданні ухвалило план антикризових заходів, який у компанії втілювали з 1 жовтня. Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України було вимушене вдатися до антикризових заходів, оскільки дефіцит критично необхідних коштів до кінця 2018 року становив 220 млн грн.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!