ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Депутати не зібралися на комітет, де мали рекомендувати скасування е-декларацій для активістів

02.04.2018, 17:07

2 квітня Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції не поставив до розгляду питання скасування обов'язкового електронного декларування для представників громадських організацій, оскільки не зібрався кворум, повідомляє 112 Україна.

На засідання, яке мало розпочатися о 14:00, прийшли п’ятеро народних депутатів замість 13.

Позафракційний нардеп, заступник голови антикорупційного комітету Борислав Береза висловив сумнів у тому, що завтра Рада скасує е-декларування для антикорупціонерів. “Мої колеги не вірять, що завтра це може відбутися (скасування відповідної норми - ред). Ба більше, є єдина позиція, яку всі погоджують: якщо б було бажання і політична воля, то того четверга усі б побачили, як Рада скасувала ці законопроекти”, - сказав Борислав Береза.

Сьогодні, 2 квітня, голова парламенту Андрій Парубій закликав антикорупційний комітет ВРУ розглянути законопроекти про скасування е-декларування для громадських діячів.

Як повідомляв ІМІ, 29 березня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №8209 “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо звільнення від відповідальності окремих категорій осіб”, який скасовує декларування для громадських активістів.

29 березня представники громадських організацій заявили, що звертатимуться до Конституційного суду через е-декларування для активістів.

29 березня Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення, які учасники антикорупційних громадських організацій мають подавати електронні декларації, а які ні.

22 березня Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроекти, якими пропонується відтермінувати подання е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. Голова парламенту Андрій Парубій тричі ставив на голосування внесення проектів №8120 і  №8120-1 до порядку денного, але депутати провалили це.

28 березня Національне агентство з запобігання корупції повідомило, що 29 березня планує прийняти роз’яснення щодо декларування громадськими активістами до 1 квітня.

28 березня комісар ЄС Йоганнес Ган закликав Верховну Раду України повернутися до питання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання.

3 квітня Верховна Рада планує розглянути першим питанням на пленарному засіданні проблему подання е-декларацій представниками громадських антикорупційних організацій, зокрема питання декриміналізації неподання таких декларацій до 1 квітня.

Liked the article?
Help us be even more cool!