ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Денісова отримала лист від Москалькової про стан здоров’я Сенцова місячної давнини

03.08.2018, 11:55
Фото - Сергій Нужненко/Радіо Свобода

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що отримала від російського омбудсмена Тетяни Москалькової лист, у якому та розповідає про свій візит 28 червня до засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Про це вона написала 2 серпня у Facebook, оприлюднивши датований 19 липням документ, повідомляє Крим Реалії.

“Сьогодні отримала лист від омбудсмена Росії Тетяни Москалькової про її візит до Олега Сенцова 28 червня цього року, в якому вона розповідає мені про стан здоров'я Олега. І тут, як то кажуть, є два нюанси... Перший – минув уже понад місяць з того моменту, і говорити про його релевантність, коли Олег продовжує голодувати, не доводиться. Другий – того ж дня я була під дверима колонії, а її кортеж проїхав повз, не зупинившись”, – написала Денісова.

У ньому Москалькова описує стан Сенцова як задовільний.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов був засуджений у Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії.

28 червня Москалькова відвідала колонію “Білий ведмідь” у місті Лабитнангі, в якій 46-й день голодує громадянин України Олег Сенцов. Кортеж доставив її до колонії, об’їхавши Денісову, яка чекала перед воротами пенітенціарного закладу.

25 липня Європейський суд з прав людини закликав Сенцова припинити голодування й прийняти лікування, яке покращить його стан.

Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні і по всьому світу продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!