ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Cєвєродонецький фотограф відкрив виставку своїх світлин у Франції

Сєвєродонецький фотограф Вячеслав Непран за підтримки IGLISE PROTESTANTE UNIE DE FRANCE BERGERAC відкрив у французькому місті Бержерак виставку своїх світлин. Вона присвячена життю Луганщини до та під час війни. З жовтня виставку відкриють вже стаціонарно в іншому приміщенні, пише "Сєвєродонецьк онлайн".

"Світлини наклеєні на склі вікон. Вони виходять на жваву вулицю, де багато туристів. Як раз мені дуже хотілось це зробити, коли на західному півдні туристичний сезон. До жовтня ми тут", - розповів фотограф.

В організації є своє приміщення протестантської церкви у центрі міста. Наразі там у стаціонарному режимі працює інша виставка. А з жовтня роботи Вячеслава перемістять туди на постійній основі.

Організація власним коштом виготовила два примірники фотографій, навіть з запасом – раптом комусь захочеться придбати фото. На осінь теж є плани зробити світлини на продаж.

"Коли переїдемо, є задум, що я буду присутній там, буду розповідати та показувати світлини", - пояснює фотограф.

Виставка, за його словами, складається з 2 частин.

"Луганщина. Перша частина – до війни, до 2014 року. Я звертаю увагу на те, що війна почалася не у 2022 році, а набагато раніше. Друга частина – війна. Є і 2014 року фото, і 2022 року. Загалом приблизно 40 фото. У мене був задум розповісти про життя Луганщини. Основні напрямки. Вугільна промисловість, сільське господарство, заходи. Фольклор, костюми. Показав Сєвєродонецьк, Лисичанськ, їхні панорами, індустріальність. Шахти. Збір врожаю", - розповідає Вячеслав.

Він планує розкидати по місцевих групах інформацію про виставку. Щоб люди знали про подію.

"Мені б хотілося, щоб українці у Бержераці прийшли та привели своїх друзів, французів", - каже він.

Вячеслав ділиться спостереженнями - відношення до світлин у Франції інше.

"У нас дуже намагаються мати фото професійні, часто у студії. А у них це дуже просто. Вони постановочного не люблять. Я був на деяких заходах. Наприклад, випускний бал чи День взяття Бастилії. Всі користуються телефоном, фотоапаратів дуже мало. Що зняли собі – фото або відео – тим й задоволені. Простіше ставлення. Я ось жалкую, що у мене не залишилось фото дитинства, світлин пращурів. А у Франції такі світлини висять на стінах", - розповів він.

Фото - Вячеслав Непран

Liked the article?
Help us be even more cool!