ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

CPJ закликає владу України розслідувати стеження за журналістами "Схем" і Bihus.Info

26.02.2019, 10:14

Міжнародна організація “Комітет захисту журналістів” (CPJ) висловила занепокоєння питанням безпеки українських журналістів-розслідувачів програм “Схеми” і "Бігус.Інфо", які заявили про стеження. Організація закликає владу України швидко розслідувати справу. Про це йдеться в заяві організації, повідомляє Радіо Свобода.

“Стеження за роботою журналістів чітко має на меті залякати пресу і є неприйнятним. Ті, хто стоїть за стеженням за журналістами зі “Схем” і "Бігус.Інфо", мають зупинитися, а українська влада повинна провести розслідування, щоб з’ясувати, хто за це відповідальний, і притягнути їх до відповідальності”, – заявила дослідниця відділу Європи і Центральної Азії в Комітеті захисту журналістів у Нью-Йорку Гульноза Саїд.

Як повідомляв ІМІ, 21 лютого редакція програми розслідувань “Схеми: корупція в деталях” (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу “UA: Перший”) повідомила, що охоронці олігарха Ріната Ахметова організували систематичне стеження за журналістом Михайлом Ткачем і знімальною групою програми.

Журналісти встановили, що всі автомобілі, які стежили за знімальною групою, належать охоронній фірмі ТОВ “Дельта-Донбас”, кінцевим бенефіціарним власником якої є олігарх Рінат Ахметов.

21 лютого журналіст-розслідувач проекту Bihus.Info Денис Бігус заявив про зовнішнє спостереження за офісом редакції невідомими особами через розслідуванням журналістки Лесі Іванової щодо корупції в оборонному секторі.

24 лютого Охоронна фірма “Дельта-Донбас” заперечила обвинувачення у стеженні за знімальною групою програми розслідувань “Схеми: корупція в деталях”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!