ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

ЧЕСНО розробив інструмент з відстеження поправок, які подають народні депутати

09.10.2020, 15:02
Фото – chesno.org
Фото – chesno.org

Рух ЧЕСНО розробив інструмент, який дозволяє відстежувати поправки народних депутатів до законопроєктів і зв'язки між ними на основі цих поправок. Інструмент презентували аналітики Руху ЧЕСНО на брифінгу 9 жовтня, повідомляє Укрінформ.

“Ми вирішили звернутися до даних, адже дані не брешуть, і на основі даних зрозуміти, як пов'язані ці люди, які подають поправки. Це стосується і тих законів, до яких багато поправок, і тих, до яких менше. Тому що поправка може змінити суть законопроєкту: неодноразово ми це бачили”, – розповіла координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

За словами провідної парламентської аналітикині Руху ЧЕСНО, розробниці інструменту Оксани Ставнійчук, мета інструменту – збільшити прозорість і покращити доступ до цих поправок.

“На головній сторінці інструменту можна побачити зібрані дані законодавчої активності народних депутатів. На головній сторінці виводяться топ-20 народних депутатів з кожної фракції або групи, а також позафракційні, які подали найбільше поправок. На іншій вкладці є топ-20 народних депутатів, чиї поправки найбільше приймаються на комітетах”, – розповіла Ставнійчук.

На сторінці інструменту можна обирати будь-яку фракцію чи групу окремо і на інтерактивному графіку дивитися, хто з членів цих фракцій чи груп скільки поправок подавав.

Крім того, можна побачити законопроєкти, щодо яких найбільше поправок враховувалося в залі пленарних засідань і як за них голосували народні депутати.

Liked the article?
Help us be even more cool!