ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Через рік після нападу на журналіста Нікітенка не знайдено ні виконавців, ні замовників

21.06.2019, 11:01
Фото – скріншот з фейсбуку Сергія Нікітенка

Через рік після нападу на херсонського журналіста, регіонального представника Інституту масової інформації та близького друга активістки Катерини Гандзюк Сергія Нікітенка слідство так і не встановило ні виконавців, ні замовників нападу. Про це Центру прав людини ZMINA розповів сам журналіст.

До того ж, за словами журналіста, він сам віднайшов на фото одного з нападників. Ці дані він передав слідству, проте це жодних результатів поки що не дало.

"Так, я сам вийшов на одного з нападників і передав усі дані, які зміг зібрати в межах власного розслідування, в поліцію. Доля матеріалів мені невідома", – сказав Нікітенко.

Зокрема, він упізнав свого нападника на спільному фото з виконавцями нападу на Катерину Гандзюк. На ньому серед уже засуджених Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського він побачив Олександра Вандаляка, який має прізвисько Хмель.

Саме він, на думку Нікітенка, на нього напав і побив його в червні 2018 року.

Фото – humanrights.org.ua
Нікітенко також переконаний, що замовники нападу на нього ті самі, що й у випадку Катерини Гандзюк. "Так. Я впевнений, що це Левін та Мангер. Я виходив на нападників через справу про підпал лісу. І там все веде до Левіна і Мангера", – сказав Центру прав людини ZMINA Нікітенко, маючи на увазі голову Херсонської облради Владислава Мангера та раніше судимого за серійне вбивство Олексія Левіна. Чому досі слідство не виснуло нікому підозри у справі нападу на журналіста, Нікітенко не розуміє. Припустив, що, можливо, свідок, який раніше вказував на Мангера і Левіна, відмовився від своїх попередніх показів. На відсутність поступу в розслідуванні нападу на Нікітенка відреагували і на сторінці ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?". "Відсутність роботи правоохоронних органів по справі Нікітенка призвела до того, що через місяць покидьки наважились на більше та облили Катю Гандзюк кислотою. Мораль проста: немає більш або менш важливих справ, коли йдеться про напади на громадських активістів. Тиснути, вимагати розслідування та покарання потрібно. Бо непокаране зло зростає", – заявили активісти. Як повідомляв ІМІ, 18 червня 2018 року в Херсоні двоє невідомих побили журналіста, керівника інформаційно-аналітичного сайту “Мост” Сергія Нікітенка. Нікітенко пов’язує інцидент виключно зі своєю професійною діяльністю. За фактом нападу поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України (“Погроза або насильство щодо журналіста”). У 2017 році голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер звернувся до Херсонського міського суду із позовом зобов’язати журналіста, автора телепрограми “Есть предел” Сергія Нікітенка спростувати інформацію, поширену у випуску програми під назвою “Кто вы, мистер Мангер?”. Фільм був присвячений біографії й, зокрема, політичній кар’єрі голови облради.
Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!