ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Через пандемію в Україні вразливі групи населення зазнали ще більше утиску прав – ООН

22.09.2020, 15:35
Фото – АР
Фото – АР

В Управлінні Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини заявили, що з початку пандемії коронавірусу в Україні ті групи населення, які вже перебували у вразливому становищі, постраждали ще більше.

Про це йдеться в новій доповіді ООН за результатами моніторингу в період із 16 лютого до 31 липня 2020 року, повідомляє Громадське.

Йдеться про такі групи, як роми, люди з інвалідністю, безпритульні та літні люди. У доповіді зазначається, що в Україні ще до пандемії вони вже стикалися з обмеженнями в здійсненні прав на охорону здоров’я, працю, освіту і достатній рівень життя. Від впливу COVID-19 і дій уряду для боротьби з пандемією вони постраждали ще більше.

Також в ООН доповідають, що обмеження, пов’язані з COVID-19, посилили труднощі для жителів Донбасу, які й так страждають від війни.

“Закриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду розділило сім’ї, позбавило людей можливості отримувати соціальні виплати й обмежило доступ до медичної допомоги та освіти”, – зазначила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

Водночас вона позитивно відзначила рішення уряду дозволити пенсіонерам, які є внутрішньо переміщеними особами, не проходити ідентифікації кожні два місяці. Однак в ООН занепокоєні повідомленнями про те, що деякі області почали вимагати цього попри рішення уряду.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!