ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Чехи вклали мільйони крон у компанію, яка фінансувала російську пропаганду, – розслідування

12.09.2023, 14:02

Національне управління з боротьби з організованою злочинністю Чехії заморозило майно компанії Invest & Property Consulting за підозрою в шахрайстві. Окрім фінансових оборудок компанія використовувала сотні мільйонів крон заощаджень чехів для фінансування союзників російського президента Володимира Путіна. Про це зазначається в розслідуванні чеського видання Seznam Zpravy, повідомляє Радіо Свобода.

Розслідувачам вдалося з’ясувати, що чеська інвестиційна компанія IPC надсилала десятки мільйонів крон своїх вкладників групі компаній, контрольованих донькою спікера експрезидента Чехії Вацлава Клауса Ерікою Гайковою.

Вона серед іншого субсидувала книжкове видавництво Česká citadela, яке друкувало тексти поширювачів проросійської дезінформації, повідомляють журналісти.

Також Еріка Гайкова, за інформацією Seznam Zpravy, є офіційною власницею компанії, якій належить вебсторінка її батька Петра Гайка. На цьому порталі, як повідомляють розслідувачі, неодноразово поширювалася російська пропаганда.

У матеріалах розслідування також ідеться, що засновники компанії IPC знімали з рахунків готівкою заощадження клієнтів у розмірах сотень тисяч на день або використовували їх для купівлі предметів розкоші на одній з найдорожчих вулиць у Празі – Паризькій.

Представники інвестиційної компанії IPC не відповіли на неодноразові запити журналістів Seznam Zpravy.

Раніше Національний центр боротьби з тероризмом, екстремізмом та кіберзлочинністю Чехії розпочав розслідування щодо австрійської фінансової групи Raiffeisen Bank International через роботу її дочірньої компанії в Росії.

Скаргу на Raiffeisen Bank International до правоохоронних органів подали правозахисники з чеської Асоціації з прав громадян та підприємців. Вони вважають, що, продовжуючи фінансову діяльність у Росії, група фактично спонсорує російську агресію в Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!