ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

CERT-UA попереджає про нову кібератаку, яка може стосуватися липневого саміту НАТО

06.07.2023, 16:28
Фото – gazetadita.al
Фото – gazetadita.al

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, повідомляє про нову активність хакерів.

Вони використовують ім’я відомої міжнародної неурядової організації "Світовий Конґрес Українців", а також тематику членства України в Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

"Фахівці CERT-UA виявили зловмисний сайт hxxps://www.ukrainianworldcongress.info, який копіює англомовну версію сайту Світового Конґресу Українців (для порівняння: легітимна сторінка організації hxxps://ukrainianworldcongress.org/). Фальшива сторінка містить два небезпечних DOCX-документи, у назвах яких згадується Україна та НАТО. Відкриття цих документів може зрештою призвести до ураження пристрою шкідливою програмою-лоадером MAGICSPELL", – зазначили в Держспецзв’язку.

В установі зауважили: з огляду на тематику файлів цілком можливо, що кібератака може стосуватися саміту НАТО, який відбуватиметься 11–12 липня 2023 року у Вільнюсі (Литовська Республіка). 

Як повідомляв ІМІ, за час повномасштабної агресії Росії проти України урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA зафіксувала і в ручному режимі опрацювала понад 3 тисячі кібератак та кіберінцидентів, з них 800 – з початку 2023 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!