ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Бужанський, Дубінський та Гетманцев поширювали дописи пропагандистських Telegram-каналів – Рух ЧЕСНО

Фігуранти Реєстру Zрадників Максим Бужанський (“Слуга народу”) та Олександр Дубінський (позафракційний) поширювали інформацію з Telegram-каналів, які, за заявами СБУ, куруються російськими спецслужбами.

Такі результати показав мережевий аналіз дописів нардепів, який провів Рух ЧЕСНО.

Так, Telegram-канал “Резидент” поширював дописи Дубінського понад 80 разів, а Бужанського – 190. Самі депутати також неодноразово репостили дописи пропагандистського каналу. 

Крім того, нардеп від “Слуги народу” та очільник податкового комітету Данило Гетманцев відкрито рекомендував підписуватись на “Резидента”.

“Інформацію таких каналів, як бачимо, поширюють не лише представники забороненої ОПЗЖ, а й члени провладної партії. Це не лише питання інформаційної безпеки та здорового інформаційного простору. Свого часу журналістські розслідування довели, що Дубінський під час Революції Гідності поширював фейки про повій на Майдані. У переписці тоді фігурувала фінансова винагорода від цивільної дружини держзрадника Клименка. От і постає питання, чи немає тут фінансового компонента”, – пояснює лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Всього до групи пропагандистських каналів увійшло 35 ресурсів. За кількістю підписників серед них найбільші “Легитимный” та “Резидент”, проте центральними гравцями за кількістю репостів стали “Сплетница”, “ЗеРада” та “Наблюдатель”. 

За даними дослідження Руху ЧЕСНО, до цієї групи ввійшов також канал MediaKiller. Він активно поширює відеоблоги позафракційного нардепа Гео Лероса.

Крім того, до групи ввійшов канал Партії Шарія. Вона була заборонена ще у вересні минулого року, проте, судячи з дописів, іще пів року продовжувала діяльність. Зокрема, останній запис про нібито “допомогу Херсону” було опубліковано 6 березня 2023 року.

Як повідомляв ІМІ, проукраїнські тг-канали Луганщини втрачають підписників, але водночас мають унікальний контент з окупованих територій

Liked the article?
Help us be even more cool!