ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Британський інститут кіно заявив, що ШІ є загрозою для кіноіндустрії Великої Британії

10.06.2025, 18:03

Компанії – розробники ШІ використовують для навчання своїх моделей понад 130 тисяч сценаріїв фільмів і телесеріалів без дозволу правовласників, що робить штучний інтелект загрозою для кіноіндустрії Великої Британії. 

Про це йдеться у великому звіті Британського інституту кіно (BFI), повідомляє The Guardian.

У звіті проаналізовано як переваги, так і ризики ШІ для британського кіно, телебачення, відеоігор та індустрії візуальних ефектів. Одне з головних занепокоєнь полягає в тому, що компанії використовують обʼєкти інтелектуальної власності для навчання генеративних моделей без погодження або виплат авторам.

“ШІ може прискорити виробничі процеси, демократизувати створення контенту й допомогти зазвучати новим голосам. Але він також може зруйнувати традиційні бізнес-моделі, витіснити кваліфікованих працівників і підірвати довіру глядачів до контенту”, – визнає Ріші Купленд, директор BFI з досліджень та інновацій.

Автоматизація загрожує втратою робочих місць, особливо для молоді й працівників початкового рівня. Уже автоматизуються завдання з написання сценаріїв, перекладу, створення анімації й технічних ефектів. Працівники побоюються втрати актуальності своїх професій і витіснення з галузі.

Автори звіту також попереджають про “критичний дефіцит” формальної освіти в галузі ШІ: більшість працівників (особливо фрилансери) не мають доступу до якісного навчання й ресурсів для адаптації. 

“Освіта в галузі використання ШІ в кіно й ТБ у Великій Британії станом на сьогодні є радше неформальною, ніж системною”, – йдеться у звіті.

Автори визнають, що ШІ може знизити бар’єри для входу в галузь, зокрема в плані бюджету й досвіду: “Це може дати новому поколінню британських творців змогу створювати якісний контент навіть з мінімальними ресурсами”.

Звіт підготовлено спільно з університетами Ґолдсмітс, Лафборо й Единбурзьким, а також CoStar Foresight Lab – мережею лабораторій, яка розробляє нові технології для творчої індустрії.

“ШІ є потужним інструментом для розбудови креативності, ефективності й конкурентоспроможності на всіх етапах виробництва”, – зазначив директор CoStar Джонні Фрімен.

45-сторінковий звіт містить дев'ять ключових рекомендацій, зокрема створити ринок ліцензій на використання інтелектуальної власності й навчання ШІ, розробляти ринкові, культурно інклюзивні ШІ-інструменти й інвестувати в освіту й перепідготовку працівників галузі.

Минулого тижня генеральний директор BBC й очільник медіаконгломерату Sky розкритикували пропозиції дозволити компаніям вільно використовувати захищені авторським правом матеріали. 

Міністерка культури Великої Британії Ліза Ненді намагалася заспокоїти представників індустрії, заявивши на конференції Deloitte Enders:

“Ми не маємо заздалегідь визначеної позиції. Але ми – уряд Лейбористської партії, і для нас принцип оплачуваної праці є основоположним. Якщо майбутнє законодавство про ШІ не влаштовуватиме творчі індустрії, воно не влаштовуватиме й нас”.

Марія Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!