ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

BookForum оголосив програму фестивалю

31.08.2021, 16:03
Фото − BookForum
Фото − BookForum

28 Львівський міжнародний фестиваль BookForum оголосив програму цьогорічного фестивалю. Про це повідомляє "Читомо" з посиланням на пресслужбу BookForum.

Програма складається з проєктів та восьми кластерів: "Війна", "Жінка в темі", "Освіта", "Філософія", "Фокусна тема", "Письменницькі інсайти", "Історія", "Медіакластер".

Цьогорічна фокусна тема BookForum − "Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними". Її куратором став перекладач, літературознавець та психолог Юрко Прохасько.

У межах подій кластера "Освіта" йтиметься про ознаки дорослого освіченого суспільства, про книжки, ігри та інструменти для осмисленого батьківства. Кураторка кластеру − консультантка "ЮНІСЕФ Україна" з освітніх та комунікаційних проєктів Наталія Каташинська.

Кластер "Філософія" курує засновник Club of Creative Philosophy Олександр Комаров. У його межах відбудуться презентації книжок Тараса Лютого та Ярослава Грицака, а також дискусія на тему: "Шлях становлення української ідентичності".

Кластер "Війна" порушить питання, яких зазвичай уникають. У межах кластера відбудуться три панельні дискусії: "В пошуках українського Героя", "Деокупація мізків", "Ми є". Куруватиме кластер медіатренерка, воєнна кореспондентка, журналістка Євгенія Подобна.

Чиї діди воювали, за кого був Мазепа та хто є прямим нащадком Київської Русі – такі питання обговорюватимуть на панельних дискусіях кластера "Історія". Куруватиме його історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч Олександр Алфьоров.

Кластер "Жінка в темі" куруватимуть правозахисниця й письменниця Лариса Денисенко та продюсерка радіо "Культура" й письменниця Ірина Славінська. На гостей очікують три панельні дискусії: про жінок-бунтарок, нетипові жіночі професії та стосунки "мати – дочка".

У Медіакластері дискутуватимуть про журналістику незалежної України та розкриють медійну ретроспективу за 30 років. Кураторка кластеру − національна консультантка медійних та гендерних проєктів Ради Європи в Україні, координатора проєктів ОБСЄ в Україні Єлизавета Кузьменко.

Про дорослішання фантастики та Станіслава Лема говоритимуть у кластері "Фантастичне століття, або Старість аксолотлів", який куруватиме письменник-фантаст, літературний критик, перекладач, сценарист Володимир Арєнєв.

18 вересня з 15:30 до 16:15 у межах Літературної програми відбудеться зустріч з почесною гостею BookForum, польською письменницею і Нобелівською лауреаткою Ольгою Токарчук. Подію модеруватиме письменник, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕНу Остап Сливинський. Кураторкою Літературної програми стала програмна директорка фестивалю Софія Челяк.

Письменниця Гаська Шиян, кураторка кластеру "Письменницькі інсайти", розпитуватиме про дорослішання лауреаток Літературної премії Євросоюзу (EUPL) – Ґерду Бліс (Нідерланди), Ірен Соло (Іспанія), Каллію Пападакі (Греція) та Ізабель Вері (Бельгія).

Спецпроєкт "Драма" (курує драматург Андрій Бондаренко) запропонує вечір сценічних читань та дискусії за участю відомих українських режисерів: Наталії Ворожбит, Максима Курочкіна та Павла Ар’є.

У відеопроєкті "10 про 10: спроба канону" свої рецензії на 10 українських романів оприлюднять 10 українських інтелектуалів. Письменники та критики розкажуть, як вплинуло те чи інше видання на незалежність.

У спецпроєкті "30 років вільного книжкового ринку" йтиметься про становлення книговидання в Україні. Нову мапу України, книжку про національні спільноти та віртуальні подорожі Кримом презентує мультимедійний проєкт "Ukraїner".

Міжкультурним темам будуть присвячені спецпроєкти "Транслаторіум" (куруватиме перекладачка Марина Дубина) і "Латиноамериканська література" (куруватимуть Ірена Карпа та Олександр Пронкевич).

Журі премії та результати конкурсу "BookForum Best Book Award" оголосять 16 вересня на сайті фестивалю. Урочисту церемонію нагородження переможців заплановано на один із днів після оприлюднення результатів.

Організатори додають, що деякі події відбудуться тільки онлайн, а в деяких можна взяти участь як офлайн, так і онлайн.

Детальніше про програму фестивалю можна дізнатися на сайті. Крім того, через сайт можна придбати електронні квитки на BookForum: одноразовий вхід коштує 50 гривень, на всі п'ять днів фестивалю − 150 гривень.

Як повідомляв ІМІ, цьогорічний BookForum відбудеться в гібридному форматі.

Liked the article?
Help us be even more cool!