ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Близько 40% звернень до мовного омбудсмена стосуються мови інтернет-представництв

12.12.2022, 16:00

Близько 40% усіх звернень громадян до уповноваженого із захисту державної мови стосуються мови інтернет-представництв. Про це повідомляється на сайті мовного омбудсмена.

Зазначається, що після попередження з боку омбудсмена більшість інтернет-представництв оперативно усувають порушення щодо мови: створюють українськомовну версію, забезпечують завантаження українськомовної версії, усувають подання інформації недержавною мовою на українськомовній версії тощо.

Однак, зазначає пресслужба уповноваженого, ефективність реагування на повідомлення про порушення щодо мови інтернет-представництв ускладнюється тим, що: 

  • переважно на інтернет-представництвах (сайтах, сторінках та каналах в соціальних медіа тощо) не вказуються відомості про суб’єкт господарювання, який вони представляють (найменування юридичної особи чи фізичної особи – підприємця, реєстраційні дані з державних реєстрів (ЄДРПОУ / ІН), контактні дані суб’єкта тощо);
  • близько 90% звернень про порушення щодо мови інтернет-представництв не містять відомостей про відповідний суб’єкт господарювання;
  • встановлення відомостей про суб’єкт господарювання в межах повноважень уповноваженого із захисту державної мови, який діє виключно на підставі та в спосіб, визначений законодавством, часто передбачає офіційне листування, зокрема з іншими державними органами, та потребує значних витрат часу.

Водночас в омбудсмена зауважують, що заявники зазвичай є споживачами товарів та послуг, що виробляються суб’єктами господарювання, які використовують у своїй діяльності інтернет-представництва.

Секретаріат уповноваженого просить громадян подавати у своїх зверненнях інформацію про відповідний суб’єкт господарювання (найменування юридичної особи чи фізичної особи – підприємця, реєстраційні дані з державних реєстрів (ЄДРПОУ / ІН), контактні дані тощо).

“Для цього закликаємо громадян скористатися правом на отримання інформації про продавця (виконавця), як це визначено законодавством про захист прав споживачів. Необхідні відомості, як правило, містяться в рахунках-фактурах, накладних, фіскальних чеках, інших платіжних документах. Також ці відомості мають надавати споживачам представники відповідних суб’єктів господарювання безпосередньо в комунікації при замовленні продукції”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ІМІ, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь оштрафував міського голову Харкова Ігоря Терехова на 3400 гривень за використання недержавної мови під час звернень до громадян.

Liked the article?
Help us be even more cool!