ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Блогер з РФ повідомив про погрози від пропагандиста за відео про викрадення цивільних у Маріуполі

Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Російський блогер Олександр Штефанов, який незаконно потрапив до України (зокрема, до Маріуполя), повідомив про погрози від власника російського пропагандистського медіа “Ридовка” Олександра Іонова після виходу його фільму з Маріуполя про схему затримання окупантами цивільних для обміну з Україною.

У фільмі блогера “Москва-Белгород-Мариуполь.16-й месяц войны” Штефанов зняв місцеву жінку, яка стверджує, що її 33-річного сина представники незаконного збройного угруповання “ДНР” узяли в полон, щоб потім виміняти в України на їхнього бойовика. У фільмі названо точні дані про час затримання, прізвище, ім'я та по батькові затриманого, дату народження.

Жінка розповіла, що підставою для затримання сина стала служба в лавах Нацгвардії України в період із 2015 до 2016 року. Вона на відео продемонструвала “документ”, який отримала в підконтрольній росіянам “генпрокуратурі” угруповання “ДНР”. У ньому зазначається, що її син має статус полоненого, але щодо нього не висувались обвинувачення та немає кримінальної справи. Жінка припускає, що сина можуть обміняти, а можуть і відпустити. На що Штефанов здивовано перепитує: “Навіщо Україні його міняти?” 

До тимчасово окупованого Маріуполя Штефанов потрапив як волонтер від організації “Суспільство. Майбутнє”, яка нібито їздить з гуманітарною місією, про що він розповів в інтерв'ю російській службі Радіо Свобода. Пізніше голова організації розповів блогеру, що через його фільм Олександр Іонов, який погоджував волонтерам маршрут, погрожує організації забороною проїзду на окуповані території.

Згодом від Іонова отримав погрози й сам блогер, якому власник “Ридовки” пообіцяв “проблеми” в разі оприлюднення відео.

Втім, Штефанов ще раз озвучив інформацію про затримання сина героїні фільму і додав, що, зі слів місцевих, у такий спосіб у Маріуполі окупанти та бойовики затримали кілька тисяч містян, що є викраденням та злочином. Цих людей у Маріуполі називають “цивільними військовополоненими”.

Зауважимо, що під час відео Олександр Штефанов використовує російську пропагандистську термінологію. Зокрема, називає війну Росії проти України “специальная военная операция”, окуповані Росією території – “освобожденными”, вживає фразу “Россия пришла” замість “Росія окупувала”.

Нагадаємо, відповідно до українського законодавства, пункти пропуску на тій ділянці українсько-російському кордону, яка пролягає на окупованих територіях, не працюють. Також їх закрито в Криму. Потрапити легально на окуповані території можна лише з боку підконтрольної Україні території, маючи відповідний дозвіл.

Liked the article?
Help us be even more cool!