ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Понад 60% не підтримують ідею виборів в Україні під час війни – опитування

Майже дві третини українців (64%) ставляться негативно до ідеї проведення загальнонаціональних виборів в Україні до завершення війни.

Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, пише УП.

Лише 15% опитаних позитивно ставляться до ідеї проведення загальнонаціональних виборів в Україні до завершення війни, майже дві третини (64%) ставляться негативно (21% не визначилися).

Респонденти обґрунтовували підтримування ідеї проведення виборів тим, що вибори необхідні для підтримки демократії в країні (так вважають 6% усіх опитаних), щоб продемонструвати світові, що Україна є демократичною державою (5%), необхідністю змінити владу (5%) або принаймні її оновити (навіть якщо при владі залишаться ті самі політичні сили, що й зараз) (5%), тим, що проведення виборів сприятиме розгортанню дискусії в суспільстві про наявні проблеми в країні й шляхи їхнього розв'язання (5%).

Негативне ставлення до проведення виборів під час війни найчастіше обґрунтовується тим, що в країні немає грошей на вибори (так вважають 36% всіх опитаних), тим, що українське законодавство не дозволяє проведення виборів у період дії воєнного стану (32%), буде проблематично гарантувати безпеку учасникам голосування (31%).

Також респонденти вважають, що під час воєнного стану неможливо дотримуватися стандартів демократичності виборів через тимчасове обмеження політичних прав і свобод громадян (29%), неможливо організувати голосування на тимчасово окупованих територіях (26%), виникнуть проблеми для голосування тимчасово переміщених осіб, українських біженців за кордоном (24%), неможливо організувати голосування військовослужбовців, які перебувають безпосередньо в місцях бойових дій (22,5%).

Ще 14% називають як мотив негативного ставлення те, що в разі, якщо буде дозволене онлайн голосування, російські спецслужби зможуть втрутитися в процес голосування, 13% – що існує небезпека посилення внутрішньополітичних конфліктів та ухвалення популістських рішень в умовах війни, 11% – що можливе тимчасове скасування воєнного стану під час війни для проведення виборів негативно позначиться на безпеці та обороноздатності країни, 9% – що члени виборчих комісій, офіційні спостерігачі та кандидати на виборні посади можуть бути мобілізовані.

У разі якщо вибори все ж відбудуться 15% відповіли, що голосуватимуть на них за вже наявні політичні партії, 24% – за новостворені політичні сили (якщо такі будуть), але відносна більшість (31%) відповіли, що для них не матиме значення, чи новостворена це партія, чи вона існувала й раніше.

Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 21 до 27 вересня 2023 року включно. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Liked the article?
Help us be even more cool!