ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Білоруська асоціація журналістів вважає затримання колег порушенням свободи ЗМІ

08.08.2018, 11:09
Фото - baj.by

Білоруська асоціація журналістів вважає затримання співробітників видань TUT.BY і БелаПАН грубим порушенням свободи ЗМІ, а дії правоохоронців надмірними. Про це йдеться у заяві асоціації.

“Ми вважаємо це грубим порушенням свободи вираження і діяльності ЗМІ. У будь-якому випадку дії правоохоронних органів виглядають надмірними. Розслідування кримінальних справ не повинно впливати на свободу і професійну діяльність ЗМІ. Особливу занепокоєність викликає переслідування редакцій на тлі систематичних порушень права на поширення інформації і залякування журналістів через переслідування засновника БелаПАН Олександра Ліпая і журналістів телеканалу “Белсат”, - йдеться у заяві.

Асоціація закликає негайно звільнити затриманих журналістів і забезпечити доступ інших журналістів Tut.by і БелаПАН до їхніх робочих місць.

Нагадаємо, зранку 7 серпня у Білорусі в незалежних виданнях БелаПАН і Tut.by працівники слідчого комітету провели обшуки та затримали співробітницю інформаційного агентства БелаПАН Тетяну Коровенкову, редакторок порталу Tut.by Марину Золотову і Ганну Колтигіну.

7 серпня журналісток інтернет-порталу TUT.BY – Галину Власик, Марину Золотову та Ганну Колтигіну затримали на три доби.

7 серпня білоруська поліція також затримала журналістів TUT.BY Дмитра Бобрика, Уляну Бабаєд і Ганну Єрмачонок, а також журналіста видання “БелаПАН” Андрія Середу.

7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч.2 ст.349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і “БелаПАН”, а також газети “Наука” пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!