ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"BBC Україна" оголосила переможців своєї літературної премії

"BBC Україна" оголосила переможців літературної премії Книга року BBC – 2023. Книгою року ВВС – 2023 став роман "Драбина" Євгенії Кузнєцової (Видавництво Старого Лева). Цей роман про те, як війна змінює життя української родини. І, хоча вони опинилися за тисячі кілометрів від вибухів, повітряних тривог і смертей, війна весь час із ними.

Про це йдеться на сайті медіа.

"Герої цієї книжки поводяться так, як нам би хотілося, щоб поводилися люди в ідеальному світі: вони хоробрі, добрі, моральні, але не напоказ – а в душі", – написала у своїй рецензії кореспондентка "BBC Україна" Дарʼя Тарадай.

Головна редакторка "BBC News Україна" та голова журі премії Марта Шокало, розповідаючи про переможця, зазначила: "Дуже часто книга, яка перемагає в нашому конкурсі, потім стає бестселером. Але цього року народне визнання нас випередило. "Драбина" Євгенії Кузнєцової вже довгий час стоїть на видночолі в кожній українській книгарні. Це по-справжньому народний роман про війну, який не міг не стати Книгою року ВВС – 2023".

Євгенія Кузнєцова – українська письменниця, блогерка і дослідниця медіа. У 2021 році вона стала фіналісткою Книги року BBC з романом "Спитайте Мієчку" також Видавництва Старого Лева.

Переможцем у номінації "Дитяча Книга року" стала книга Івана Малковича "Анна Ярославна: київська князівна – королева Франції" видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".

У номінації "Есеїстика" переміг Ростислав Семків і його "Пригоди української літератури" видавництва "Темпора".

У конкурсі читацьких рецензій "Читач року" – 2023 перемогли Поліна Бойко за рецензію на книжку Івана Малковича "Анна Ярославна: київська князівна – королева Франції" та Лідія Лацік за рецензію на книжку Ірини Озимок "У міста є Я".

У подарунок вони отримали електронні книжки Kindle.

Церемонія нагородження відбулася в книгарні-кавʼярні Readeat у Києві. Вперше з початку повномасштабної війни вона була у живому форматі.

Книзі року ВВС вже 19 років. Конкурс проходить у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Цього року журі обирало фіналістів серед 40 видань. Усі книжки, які ввійшли до довгих списків Книги року ВВС – 2023, можна подивитися за посиланням нижче.

Переможець у кожній номінації отримує премію у розмірі £1 000 в гривнях. А видавці книжок-переможців зможуть використовувати логотип премії "Книга року ВВС" на наступних виданнях.

Журі конкурсу: професорка Національного університету "Києво-Могилянська академія" Віра Агеєва; письменниця, радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало; блогер Віталій Чепинога; професор Канзаського університету Віталій Чернецький; головна редакторка "BBC Україна" Марта Шокало.

Liked the article?
Help us be even more cool!