ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

“Батьківщина” заплатила за рекламу “Нового курсу” 100 млн грн - КВУ

12.11.2018, 12:27
Фото - Youtube

ВО “Батьківщина” витратила на рекламу “Нового курсу” близько 100 млн грн. Про це свідчать дані фінансових звітів партії за ІІ та ІІІ квартали 2018 року, повідомляється на сайті Комітету виборців України.

Зокрема, у квітні-червні партія витратила на рекламу 24,8 млн, у липні-вересні – 73 млн., з них 53 млн. витрачено на рекламу по телебаченні та 19 млн. – на зовнішню рекламу (білборди, сітілайти).

Зокрема, партія перерахувала понад 19 млн. грн. ТОВ “Глобал медіа груп” із призначенням платежу – “сплата за розміщення реклами на телебаченні”. Ще 30 млн. було перераховано ТОВ “Старлайт бренд контент” в якості оплати за “надання рекламних послуг”.

Як зауважує Комітет виборців України, діяльність цих компаній пов’язують із телеканалами ICTV, СТБ, Новий Канал та ін. Більшість коштів за розміщення зовнішньої реклами отримала компанія “РТМ-Україна”.

КВУ зазначає, що такі витрати стали рекордними для партії і пов’язані із наближенням виборів. За весь 2016 рік партія витратила лише 19 млн грн., за 2017 рік – 30 млн.

Крім того, як повідомляє КВУ, “Батьківщина” витратила на рекламу “Нового курсу” гроші, отримані як внески на користь партії. У липні-вересні фізичні особи надали партії грошових внесків на 71 млн. грн., юридичні особи – на 4 млн.

“Цікаво, що значна частина внесків громадян були однаковими за розміром. Так, фізичні особи 336 разів робили внески для партії на суму 148 тис. грн. Цікаво, що схожа ситуація вже мала місце раніше – на парламентських виборах 2014 року. Тоді частина виборців так само масово перераховували партії гроші розміром в 149 тис. грн”,  - повідомляє Комітет виборців України.

КВУ зазначає, що такими сумами (148-149 тис. грн.) внескодавці фактично уникають спеціальної фінансової перевірки. Оскільки фінансова операція на суму, яка дорівнює чи перевищує 150 000 гривень, підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу згідно з Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!