ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барселонська опера найняла директорку з фізичної близькості для врегулювання пристрасті на сцені

24.10.2023, 17:30
Фото – скрін з відео Reuters
Фото – скрін з відео Reuters

Барселонська опера найняла "директорку з фізичної близькості", яка стежитиме за тим, щоб виконавцям було комфортно брати участь у пристрасних сценах. Це перший такий випадок в Іспанії й рідкість у континентальній Європі, пише Reuters.

Нову посаду запровадили після того, як світ опери та кіноіндустрію сколихнув рух #MeToo й хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях.

Директорка Іта О’Браян куруватиме адаптацію п’єси Вільяма Шекспіра "Антоній і Клеопатра", прем’єра якої відбудеться в барселонському Великому театрі "Лісеу" 28 жовтня.

Раніше О’Браян консультувала HBO й Netflix під час знімання інтимних сцен. За її словами, опери завжди зосереджувалися на драматичних сюжетах, а актори зазвичай прибувають до міста лише за кілька днів до прем’єри, тож часу для обговорення інтимних сцен не передбачено. 

"Без процесу погодження й здобуття згоди люди почувалися ніяково, небезпечно, абсолютно зацьковано", – каже директорка. 

О’Браян має 40 років досвіду роботи в музичних театрах і акторства та є засновницею організації "Intimacy On Set" ("Близькість на майданчику"), яка надає аналогічну підтримку в галузях телебачення й кіно. 

На репетиціях фахівчиня запрошує виконавців "встановити зв’язок через обійми", а потім обговорити, які доторки їм приємні, а які некомфортні.

"Ми запрошуємо акторів відверто розповісти нам про свої кордони, і це є великим зсувом у галузі. Ваше "так" – це "так", ваше "ні" – це "ні", ваше "мабуть" – це "ні", – зазначає вона. 

На нещодавній репетиції О’Браян упевнилася, що меццо-сопрано Адріані Бін’ян’ї Леска, яка грає служницю Клеопатри Харміану, комфортно цілувати іншу жінку в губи, й наглядала за поставленням сцен, де виконавець ролі Антонія обіймає Клеопатру.

Леска вважає, що директор з фізичної близькості має бути в кожній опері.

"Це дає нам змогу координувати те, як ми діємо, взаємодіємо, цілуємося… Усе це має бути нам комфортно", – каже вона.

Раніше директори з фізичної близькості брали участь у виробництві телесеріалів і опер у США й Британії.

У серпні колишній голова іспанської футбольної федерації без згоди поцілував гравчиню в губи, через що в країні спалахнула хвиля рефлексій про сексизм, а також рух "Se Acabo" ("Це все").

У січні зірка опери Пласідо Домінґо зіткнувся з новими звинуваченнями в сексуальних домаганнях – від іспанської колеги в ефірі телепередачі. За три роки до цього подібні заяви змусили співака публічно перепросити й загальмували його кар’єру. Сам Домінґо стверджує, що не вчиняв жодних порушень. 

Марина Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!