ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

АРМА не змогла взяти в управління активи "Вестей". Газета скаржиться на тиск

05.02.2018, 11:49
Фото - "Вести"

3 лютого співробітники Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), зробили чергову спробу прийняти в управління активи в офісі газети “Вести”. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на сайт АРМА.

Ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 28 вересня 2017 року у кримінальній справі №757/53395/17-к Національному агентству передано 31, 32 та 33 поверхи торговельно-офісного комплексу Gulliver, за адресою: Київ, площа Спортивна, 1А, для здійснення заходів з управління, зазначає АРМА.

“Наразі  невідомі особи, порушуючи Ухвалу суду та вимоги законодавства, чинять спротив представникам Національного агентства щодо виконання Ухвали суду та передачі офісних приміщень в управління Національному агентству. Доступ до приміщень заблоковано, вхід закрито ролетами”, - повідомило агентство.

В агентстві зауважують, що невиконання законних вимог посадових осіб Нацагентства щодо усунення порушень законодавства у сфері управління активами є адміністративним правопорушенням відповідно до статті 188-48 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню є злочином відповідно до статті 382 Кримінального кодексу України, наголошує АРМА.

Діяльність Національного агентства з управління активами “Вести Украина” залишається виключно в межах чинного законодавства, йдеться у повідомленні.

“Станом на сьогодні судове рішення щодо активів є чинним. Жодних інших судових рішень, які б забороняли Національному агентству здійснення заходів з управління активами не існувало і не існує. Таким чином, зазначена Ухвала є обов’язковою до виконання відповідно до статті 129-1 Конституції України”, - зазначило АРМА.

Водночас Національне агентство переконане в можливості побудови конструктивного діалогу з власниками активів щодо управління ними в майбутньому.

У свою чергу газета “Вести” повідомила, що вважає такі дії продовженням тиску на опозиційні ЗМІ.

“Медіахолдинг “Вести Україна” вважає, що силова атака на холдинг з боку Головної військової прокуратури і АРМА спровокована циклом публікацій про діяльність цих відомств. “Вести” неодноразово писали про агентство, днями вийшло нове розслідування "Що приховує АРМА: як Нацагентство перетворилося в рейдерів", раніше об'єктом журналістського розслідування було керівництво Головної військової прокуратури. Це дає підстави розцінювати дії проти холдингу як тиск на ЗМІ, чия позиція неугодна владі”, - зазначило видання.

За інформацією видання, представники агентства запросили доступ до комунікацій, на що представники бізнес-центру “Гулівер” пояснили, що 3 лютого - вихідний день і вони не можуть надати доступ через технічні причини.

Після невдалих спроб проникнути в офіс, силовики пішли. “Представники АРМА вирішили залишити журналістів “Вістей” в спокої, але тільки до понеділка. На початку нового тижня нам пообіцяли новий візит”, - повідомило видання.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними внаслідок корупційних та інших злочинів, заявило про арешт офісу газети “Вести” в столичному торгово-офісному центрі “Гулівер”. Приміщення повинні були бути передані в управління агентства.

15 грудня 2017 року в офіс газети “Вести”, розташований в торговельно-офісному комплексі Gulliver, прийшли співробітники Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, у супроводі поліціянтів.

16 листопада 2017 року в редакцію медіахолдингу “Вести Украина” прийшли співробітники Військової прокуратури та Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. За інформацією джерел “Детектора медіа”, візит в офіс “Вестей”, де начебто відбувався процес передачі майна редакції у Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, пов’язаний зі справою колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якого називають власником медіахолдингу “Вести Украина”.

14 липня 2017 року Військова прокуратура та Нацполіція провели обшуки в бізнес-центрі “Гулівер” у приміщеннях, які належать екс-міністру з доходів і зборів Олександру Клименку. В одному з таких офісів знаходиться редакція “Вестей” у Києві.

14 липня 2017 року заступник генпрокурора-головний військовий прокурор Анатолій Матіос на брифінгу з приводу обшуків висловив сподівання, що газета “Вести” не виходитиме.

ГПУ у відповідь на запит “Детектора медіа” про результати обшуків повідомила, що це інформація з обмеженим доступом, яка не підлягає оприлюдненню.

Газета “Вести” не зупиняла свій вихід ані 14 липня, ані в наступні будні дні.

30 травня 2016 року Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що справи високопосадовців часів Віктора Януковича - бізнесмена, власника “Українського медіа холдингу” Сергія Курченка та колишнього міністра доходів і зборів, якого називають власником медіахолдингу “Вести Украина” Олександра Клименка, - передані першому заступнику головного військового прокурора Володимиру Жербицькому.

Liked the article?
Help us be even more cool!