ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Апеляційний суд відклав розгляд скарги журналістки "Схем"

14.09.2018, 12:53
Фото - 24tv.ua

Апеляційний суд Києва відклав на 18 вересня розгляд скарги головного редактора програми журналістських розслідувань “Схеми: корупція в деталях” Наталки Седлецької на надання слідчому  Генеральної прокуратури доступу до інформації з її телефону, повідомляє Громадське.

“Оскільки матеріали кримінального провадження не надійшли до Апеляційного суду від Печерського районного суду, то засідання перенесли. Я маю надію, що до цього часу документи надійдуть до суду”, - сказала в коментарі виданню адвокатка Віра Крат.

Захист журналістки вимагає скасувати ухвалу суду, яка дозволяє слідчому отримати доступ про дзвінки Седлецької, їх тривалість, смс-повідомлення та місцеперебування журналістки в період з 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

4 вересня Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода заявило, що вважає рішення Печерського райсуду Києва надмірним, що грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси.

5 вересня головний редактор програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталія Седлецька повідомила, що генеральний прокурор України Юрій Луценко запрошує її цього дня на зустріч, щоб пояснити отримання прокуратурою доступу до інформації з її телефону.

5 вересня журналістка “Нового времени” Христина Бердинських повідомила, що суд надав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації і з її телефону.

У Генпрокуратурі запевняють, що дані з телефонів журналісток необхідні слідству для розслідування “за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю”.

13 вересня стало відомо, що головний редактор програми журналістських розслідувань “Схеми: корупція в деталях” Наталка Седлецька подала до Апеляційного суду Києва скаргу на ухвалу, якою слідчому Генеральної прокуратури надано доступ до даних з її мобільного телефону за 1,5 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!