ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]mi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Апеляційний суд не підтримав скасування нової редакції правопису

11.05.2021, 15:57
Фото - volyn.tabloyid.com
Фото - volyn.tabloyid.com

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду про новий правопис української мови. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Міністерство юстиції.

“Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення ОАСК щодо відміни нового правопису. Тобто, апеляцію Кабінет Міністрів України по цій справі повністю задоволено”, – повідомила заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерії Коломієць.

Вона зазначила, що відтак норми правопису версії 2019 року залишаються чинними.

Нагадаємо, у березні Міністерство юстиції подало апеляційну скаргу на рішення ОАСК, який визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України про новий український правопис.

28 січня Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів про новий український правопис. У суді зазначили, що уряд “діяв поза межами своєї компетенції та із порушенням законодавства”.

Провадження відкрили в червні 2019 року, позивачами у справі виступили ГО “Правова держава” та жителька міста Херсон, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої доньки. Відповідачем був Кабінет Міністрів, третя особа в справі – Міністерство освіти і науки України.

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів схвалив нову редакцію українського правопису.

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Новий правопис почав діяти 3 червня того ж року.

Liked the article?
Help us be even more cool!