Апеляційний суд Києва 20 вересня розгляне скаргу щодо доступу до телефону Христини Бердинських
19.09.2018, 15:00
Апеляційний суд Києва у четвер, 20 вересня, розгляне скаргу щодо доступу до телефону журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських. Журналістка сподівається, що нещодавнє рішення Європейського суду з прав людини у справі Наталки Седлецької буде прийняте до уваги судом.
У коментарі “Дектору медіа” Христина Бердинських пояснила, чому не подала скаргу до Європейського суду разом із колегою. “Ми не могли діяти синхронно хоча б тому, що ухвала по мені була опублікована набагато пізніше, ніж по Наталці. Тобто в ЗМІ вже була інформація про те, що перевіряють мій телефон, але не було документа, який би це підтверджував. Тому і з апеляцією, якщо ви помітили, я звернулася пізніше, ніж Наталя. І я ще не встигла звернутися до Європейського суду, але вже звернулася з апеляцією. Завтра відбудеться засідання. І я сподіваюся, що Апеляційний суд зважить на позицію Європейського суду в цьому питанні”, – розповіла журналістка.
Також Христина Бердинських зазначила, що в разі дозволу Апеляційним судом перевірки її телефону, як того вимагає прокуратура, вживатиме всі правові дії і не збирається зупинятися, в тому числі і звертатиметься до Європейського суду.
Раніше, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми “Схеми” (проект “Радіо Свободи”) Наталі Седлецької за період з 19 липня 2016 по 16 листопада 2017 років у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником. Пізніше стало відомо, що ГПУ отримала доступ до даних телефонних переговорів і журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали в ГПУ ще в грудні.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки Наталі Седлецької тим, що вона відмовилася надати інформацію про час зустрічі з керівником НАБУ.
“Радіо Свобода” назвала санкцію суду на доступ до даних телефону Наталі Седлецької “надмірною” і такою, що “грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси”.
Наталка Седлецька оскаржила ухвалу слідчого судді Печерського районного суду, якою ГПУ було надано доступ до даних з її мобільного телефону. 18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу та зменшив обсяг даних, які ГПУ може отримати з телефону журналістки. Суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Наталки Седлецької протягом 17 місяців у межах дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро України.
Та вчора, 18 вересня, стало відомо про те, що Європейський суд з прав людини, до якого звернулася Наталка Седлецька, ухвалив рішення застосувати правило 39 свого Регламенту – про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи щодо її справи та на місяць зобов’язав українську владу утриматися від доступу до даних з телефону Седлецької.
Liked the article?
Help us be even more cool!
Help us be even more cool!