ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Антирейтинг новин. Аналіз топ-50 українських сайтів - дослідження ІМІ та "Текстів"

23.10.2018, 13:13

Інститут масової інформації та “Тексти” дослідили стрічки новин топ-50 українських інформаційних сайтів, щоб зрозуміти, які видання працюють якісно, а які використовують брехню, емоційне накручування, заголовки, що не відповідають дійсності.

Ми визначили шість критеріїв недостовірних новин: ненадійне джерело інформації, недостовірна новина, маніпулятивний заголовок, фейк, маніпуляції з емоціями та мова ворожнечі. Ці критерії ми застосували до новин та визначили антирейтинг.

На першому місці опинилася російська “Комсомольська правда”. Чому вона взагалі присутня в нашому дослідженні? Бо входить у топ-50 видань, які найбільше читають в Україні. Її українська “дочка”, “Комсомольська правда в Україні”, перебуває на 10-му місці антирейтингу.

У діапазоні першої десятки, також прогнозовано, російські ЗМІ (нагадуємо, що вони теж популярні в Україні), такі як “Лента.ру” і Вести.ру”. Поруч із ними - українське видання з відверто проросійською риторикою “Страна.юа”. Також у першій десятці антирейтингу - українські сайти, які в журналістських колах давно називають “зливними бачками”. Далі видання такого типу теж з’являються. Кого ж можна читати?

Найпрофесійніші видання замикають наш рейтинг. Зазначимо, що ми вивчали новини протягом одного тижня, тому не беремося гарантувати абсолютної якості того чи іншого видання, адже бувають різні випадки, на які впливає купа факторів – від поточного фінансового стану видання до особистих якостей працівників. Утім, наш рейтинг чітко показує тенденцію: які саме видання намагаються дотримуватися професійних стандартів.

Щоб подивитися антирейтинг та опис кожного інтернет-видання, клікайте сюди.

ІМІ, "Тексти"

Liked the article?
Help us be even more cool!