ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Андрій Куликов розповів, що колись займався пропагандою

05.01.2022, 14:36
Фото - volyn24.com
Фото - volyn24.com

Співзасновник “Громадського радіо” і голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов в інтерв'ю “Радіо НВ” розповів про своє ставлення до пропаганди та власний досвід участі в ній, повідомляє “Детектор медіа”.

В інтерв'ю він зазначив, що брав участь у пропаганді з кінця 1979 року до 1985-го, коли працював “на орган радянської зовнішньополітичної пропаганди” (англомовну газету УРСР на закордон “News from Ukraine”), хоча “рецидиви траплялись і пізніше”.

“Я пропаганду, можна сказати, ненавиджу, тому що свого часу років шість відпрацював у системі радянської пропаганди і добре знаю, якою вона може бути. Вона може бути м’якою, агресивною, але в основі будь-якої пропаганди лежить брехня. Як мені не боляче і не соромно, я знаю [з власного досвіду]. Мені би хотілося сказати, що я тоді вигадував, але насправді я брехав.

[Дехто] може думати про те, що пропаганда здатна вирішувати щось позитивно. Я гадаю, що варто усвідомити: для пропаганди необхідна брехня, вигадка або інакше назвіть — суть від цього не змінюється. Брехня рано чи пізно випливає на поверхню, і довіра до засобів масової інформації або комунікації, і до конкретної людини або редакції, яка цю пропаганду поширює, занепадає”, - розповів Андрій Куликов.

Він додав, що українська журналістика загалом ніколи повністю не виходила зі стану поширення брехні, хоча й має “острівці свободи, професійних стандартів”.

“Вони часто між собою не сполучені і це одна з бід нашої журналістської гільдії. Ми часто задовольняємося тим, що там, де ми працюємо, не брешуть. Для цього є певні підстави - ми болісно ставимося до того, що нам хтось починає радити, напучувати. Ми самі цього не любимо, а тому стримуємося [від відвертої розмови] з колегами.

Ми об'єднуємося, переважно неформально, і це дуже добре. Але на деяких телеканалах, на деяких сайтах, стан пропаганди, стан окозамилювання, стан брехні зберігається постійно”, - зазначив Андрій Куликов.

Liked the article?
Help us be even more cool!