ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Американські хакери допомагали ОАЕ стежити за журналістами і активістами – розслідування Reuters

04.04.2019, 10:34
Фото - fakty.ictv.ua

Група хакерів, які працювали на американську розвідку, допомагали Об’єднаним арабським еміратам (ОАЕ) стежити за ведучою ВВС, головою Al Jazeera та іншими провідними арабськими діячами у 2017 році, під час протистояння ОАЕ та їхніх союзників з Катаром.

Про це йдеться в розслідуванні Reuters, оприлюдненому 1 квітня.

Як пише видання, американські оперативні робітники працювали в межах проекту Raven ("Ворон") – секретної розвідувальної програми Еміратів, що стежила за дисидентами, активістами, політичними опонентами монархії ОАЕ.

У січні розслідування Reuters виявило факти, які вказували на те, що проект "Ворон” дійсно існував. Агентство розповіло більш детально про стеження за певною кількістю американських журналістів та британським активістом.     

Криза виникла, коли навесні 2017 року ОАЕ та союзники, включно із Саудівською Аравією та Єгиптом, звинуватили Катар у розпалюванні заворушень на Близькому Сході.

ОАЕ закликали Катар закрити супутникове телебачення, яке він фінансує, телемережу Al Jazeera, не підтримувати інші ЗМІ та вжити заходів проти Мусульманського братства – ісламського руху, який, на думку деяких арабських держав, є для них загрозою.

У червні 2017 року низка країн разом з ОАЕ припинила дипломатичні зв’язки з Катаром та запровадила блокаду щодо цієї держави. Тоді ж, пише видання, запустили й проект "Ворон". Було зламано Apple iPhone щонайменше десяти журналістів та вищого керівництва ЗМІ, які були, на думку ОАЕ, пов’язаними з владою Катару або Мусульманським братством.

Метою було довести, що королівська родина Катару впливає на висвітлення подій Al Jazeera та іншими потужними телемережами. Журналісти Reuters не змогли з’ясувати, яку  саме інформацію отримали під час проекту "Ворон" його замовники.

Серед журналістів – об’єктів стеження проекту "Ворон" була Жизель Хурі, ведуча програми “Місце дії” арабської редакції ВВС. Авторка програми часто запрошувала до студії політичних лідерів Близького Сходу та робила з ними інтерв’ю про поточні події. За три дні після початку блокади телефон Жизель Хурі було зламано. Того ж дня оперативні робітники проекту "Ворон" зламали телефон голови Al Jazeera Хамада бін Тамера Аль Тані.

Оперативники використовували програму “Карма”. Ця технологія не потребує, аби жертва клікнула на будь-який лінк, що було надіслано їй на iPhone. “Карма” дозволяла мати доступ до всіх контактів, повідомлень, фото та інших даних, що зберігаються в телефоні жертви, але не дозволяла відстежувати дзвінки. Apple відмовилася від коментарів.

ОАЕ створили проект "Ворон” у 2009 році за допомогою тимчасових робітників американської розвідки та колишнього вищого посадовця Білого дому часів Джорджа Буша, повідомляє Reuters. Рада Нацбезпеки США також відмовилася дати коментар щодо проекту "Ворон”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!