Реформування телеканалу UA:Перший для створення Суспільного телебачення відбувається занадто повільно, бо стара система сильно опирається цьому. Про це заявив в ефірі телеканалу “Настоящее время” голова Національної телекомпанії України Зураб Аласанія, який 1 листопада заявив про відставку за власним бажанням, повідомляє Радіо Свобода.

Він підтвердив, що комунікація з владою стосовно проблемних моментів була ускладнена в тому числі і через його “принципову позицію” щодо виходу на телеканалі низки програм розслідувань, зокрема програми “Схеми” (спільний проект Радіо Свобода і UA:Першого).

“У мене з ними (представниками влади – ред.) погана комунікація. Саме тому, що було багато розслідувальних програм. Політики є політики, вони завжди хотіли, щоб ми були на їхньому боці. А ми не були на їхньому боці. І тому комунікації немає і не було, і ніякого тиску в цьому сенсі теж. Вони могли дзвонити, вони могли ображатися, ну і що?”, – сказав Аласанія.

“Це була і програма “Схеми” у тому числі. Програма працювала чесно. Ви можете запитати своїх колег з Радіо Свобода, чи втручалися ми хоч раз за сто програм – жодного втручання не було. Я вимагав тільки журналістської якості. І вона була. Ось і все”, – додав він.

Автор і ведуча програми “Схеми” Наталка Седлецька в ефірі каналу “Настоящее время” підтвердила слова Аласанії про невтручання в редакційну політику.

“Через те, що він стояв на нашому боці, допускав свободу слова і невтручання у редакційну політику наших програм, він тим самим, по суті, зіпсував собі взаємини з владою, точніше він в принципі їх, як я розумію, не мав. І він ніколи не передавав нам дзвінки щодо нашої програми з вимогами щось не видавати в ефір”, – зазначила вона.

“Є великий ризик, що наступна людина, яка прийде за Зурабом, буде закривати проекти розслідувань, не продовжувати співпрацю, наприклад, з Радіо Свобода. І це треба буде сприймати не інакше, як акт цензури влади, вчинений руками зручних людей”, – додала Наталка Седлецька.

Як повідомляв ІМІ, 1 листопада генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія заявив, що йде у відставку за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму.

1 листопада журналісти, медіа-експерти та народні депутати звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з вимогою не зривати реформу суспільного мовлення. Вони об’єдналися в коаліцію “За суспільне мовлення” та оприлюднили свої вимоги.

2 листопада Кабінет Міністрів схвалив звільнення голови Національної телекомпанії Зураба Аласанії.