85 медіа отримають мінігранти від Інституту масової інформації
85 українських регіональних редакцій та медійних громадських організацій отримають мінігранти від Інституту масової інформації (ІМІ). Конкурс мінігрантів ІМІ провів у партнерстві з міжнародною організацією Internews Network та за підтримки, наданої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Усього на конкурс мінігрантів подали 214 заявок з усіх регіонів.
Мінігранти від ІМІ отримають регіональні медіа з 24 областей України, зокрема релоковані медіа з Донецької та Луганської областей. Серед них найбільша кількість – із Київської, Одеської, Сумської та Дніпропетровської областей.
- 82%* заявок на мінігранти стосувалися виробництва контенту: суспільно важливих матеріалів про життя регіону, журналістських розслідувань, матеріалів для громадян щодо життя в умовах війни в усіх форматах – друкованому, аудіо, відео – на популярних в Україні соцмережах та платформах.
- 27% заявок стосувалися техніки, серед яких найпоширеніші запити на генератори та зарядні станції через регулярні російські обстріли енергетичної інфраструктури України, а також на ноутбуки, смартфони, мікрофони, фотоапарати тощо.
- 10% заявок стосувалися розвитку медіа – розроблення сайтів, організації стратегічних сесій тощо.
“Сьогодні українські медіа – це більше, ніж інформування. Це захист суспільства, спротив дезінформації та підтримка демократичних цінностей. 82% наших заявок були спрямовані на створення суспільно важливого контенту, і це свідчить, що журналісти залишаються вірними своїй місії навіть у найскладніших умовах. А 27% запитів на техніку, зокрема генератори, – нагадування про те, що війна зачіпає кожну деталь нашої роботи. Наші мінігранти – це не лише допомога редакціям, це інвестиція в стійкість української інформаційної екосистеми”, – розповіла директорка ІМІ Оксана Романюк.
Нагадаємо, 329 українських медіа змушені були припинити свою роботу протягом 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення РФ, за даними ІМІ. Тільки 16% з них (52 медіа) вдалося відновити свою діяльність. Усього за два роки й дев'ять місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні.
*Сума у відсотках не дорівнює 100%, адже медіа могли вказувати кілька напрямів для надання підтримки в одній заявці.
Help us be even more cool!