ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

8,5% політичних новин у регіональних онлайн-ЗМІ – без джерел інформації: дослідження ІМІ

03.07.2019, 10:00

8,5% політичних новин у регіональних онлайн-медіа не містять джерел узагалі. Водночас на власні матеріали про політику в регіональних медіа припадає 26,4% загальної кількості новин. 

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України в червні цього року.*

За результатами моніторингу, в регіональних онлайн-ЗМІ серед інших джерел інформації в політичних новинах використовували дані із соцмереж (14,8%), офіційні сайти (13%), пресслужби (10%). 

Водночас найбільше власних політичних новин продукували онлайн-ЗМІ Черкас (24% загальної кількості джерел інформації в політичних новинах регіону), соцмережі були головним джерелом політичних новин для запорізьких онлайн-ЗМІ (28,5%), а найбільше політичних новин без джерел було опубліковано в онлайн-медіа Тернополя (36%).

Найчастіше в регіональних політичних новинах пишуть про політиків місцевого та загальноукраїнського рівнів, водночас медіа здебільшого створюють або власні новини, або використовують інформацію з інших ЗМІ. 

За даними дослідження ІМІ, найпоширенішою тематикою або героями політичних новин є політики місцевого рівня: про них в аналізований період було опубліковано 103 новини (або 32,5% загальної кількості політичних новин). Про політиків загальноукраїнського рівня було опубліковано 90 новин (або 28,5%). Найменше серед політичних новин була представлена інформація про органи державної влади – 34 публікації (або 10,7%).

Водночас лідерами у висвітленні тем, що стосуються політиків місцевого рівня, стали онлайн-медіа Черкас (20 новин, або 52,6%) та Чернівців (20 новин, або 44,4% загальної кількості політичних новин в онлайн-медіа кожного регіону). Про політиків загальноукраїнського рівня найчастіше публікували новини онлайн-медіа Львова (22 публікації, або 53,6% загальної кількості політичних новин в онлайн-медіа регіону),  про партії та їхні осередки – в Чернівцях (20 публікацій, або 37%). Органи місцевої влади найчастіше фігурували в онлайн-ЗМІ Чернігова (11 публікацій, або 24% загальної кількості політичних новин в онлайн-медіа регіону), а органи державної влади – в черкаських онлайн-ЗМІ (вісім матеріалів, або 21% загальної кількості політичних новин в онлайн-медіа регіону).

*У межах дослідження було опрацьовано 2500 новин із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 містах України (Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Черкаси, Харків, Чернівці, Чернігів). До моніторингу потрапили виключно політичні новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки тощо не аналізуватися. Всього в межах моніторингу аналізувалося 316 політичних новин.

Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості, тематики та джерел інформації політичних новин, які були опубліковані в стрічці новин з 9.00 3 червня 2019 року. Загалом в аналізований період було визначено такі теми / герої політичних новин: політик загальноукраїнського рівня, політик місцевого рівня, партія (зокрема, осередки), органи державної влади, органи місцевої влади, а також джерела інформації: власна інформація, соціальні мережі, офіційні сайти, інші ЗМІ, пресслужба, без джерел, інше.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:

ЖИТОМИР (Журнал Житомира, Житомир.Інфо, Житомир-онлайн, Фреш ньюз, 20 хвилин.Житомир), ЗАПОРІЖЖЯ (061.ua, Zaбор, Forpost, Заноза, Акцент), ЛЬВІВ (ЗІК, Захід.нет, Вголос, Варта 1, Твоє місто), РІВНЕ (Радіо трек, ОГО, Рівне 1, Рівне вечірнє, ВСЕ, РівнеМедіа), СУМИ (Данкор онлайн, 0542.ua, Сумські дебати, SumyToday, The Sumy Post),ТЕРНОПІЛЬ (0352.ua, Галас, Терен, Реально, За Збручем), ЧЕРКАСИ (Вичерпно, Центр черкаських медіа, ІнфоМіст, Прочерк, Нова Доба), ХАРКІВ (АТН,  Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), ЧЕРНІВЦІ (БукІнфо, Молодий буковинець, АСС, Час, 0372.ua), ЧЕРНІГІВ (Город.CN, 0462.ua, Час Чернігівський, Події і Коментарі, ЧеЛайн).

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інститут масової інформації” та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!