ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

762 злочини скоїла РФ проти медіа та журналістів за два роки та дев'ять місяців повномасштабної війни

24.11.2024, 09:00

За два роки й дев'ять місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні. 

Такими є дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації.

До загальної цифри злочинів цього місяця ІМІ додає дані про українські медіа, що закрилися внаслідок російської агресії, – 329. Ці дані були отримані за результатами дослідження Інституту масової інформації і зібрані завдяки мережі організації. З цієї цифри лише 52 медіа вдалося відновити свою діяльність. 

Злочини Росії проти медіа та журналістів в Україні

За жовтень – листопад 2024 року ІМІ зафіксував п’ять злочинів проти медіа та журналістів, які скоїла Росія. Це випадки обстрілу телевеж, юридичного тиску, закриття медіа внаслідок російської агресії.

У жовтні стало відомо про загибель на фронті телеоператора з Маріуполя та військовослужбовця Олексія Андрєєва. Він вважався зниклим безвісти з 29 листопада 2023 року в селі Богданівка Бахмутського району Донецької області. Поховали його 2 листопада 2024 року в Чернівцях. 

Росіяни дронами пошкодили телевежу в Лозовій Харківської області, внаслідок чого національне мовлення працювало з перебоями. 

У Дніпрі через наслідки та вплив війни припинив мовлення медіахолдинг “Відкритий”. Власники каналу вирішили припинити діяльність телеканалу до перемоги України в російсько-українській війні. 

Російський суд заочно заарештував журналіста румунського видання HotNews Мірчу Барбу. Йому закидають незаконний перетин кордону і відеознімання в районі Суджі Курської області РФ.

Крім того, два медіа зазнали кібератаки – “Детектор медіа” та запорізький сайт іnform.zp.ua. Відповідальність за атаку на “Детектор медіа” взяло на себе російське хакерське угруповання, запорізька редакція пов'язує атаку з РФ, оскільки пише про злочини армії РФ на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Детальніше – тут.

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!