ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

36 делегацій країн ООН звинуватили Росію в поширенні фейків про Україну

23.12.2021, 10:50
Фото – AP
Фото – AP

Росія використала захід Ради Безпеки ООН для проголошення фальшивих наративів на адресу інших держав. Делегації західних країн закликають РФ припинити ворожу кампанію дезінформації проти України, знизити напруженість навколо неї та “без зволікань вивести сили й техніку, розміщені в країні без згоди України”.

Про це йдеться в спільній заяві делегацій 36 країн – членів Організації Об’єднаних Націй, повідомляє Укрінформ.

У заяві зазначається, що РФ, організувавши в Радбезі ООН захід, спрямований проти прославлення нацизму, висунула звинувачення країнам Балтії та Україні.

Росія скористалася заходом, щоб “висунути цинічні й необґрунтовані звинувачення на адресу держав-членів, спотворити історію у своїх власних політичних цілях і проголосити фальшивий наратив і дезінформацію про сусідні країни”, – йдеться в заяві.

На думку її авторів, делегацій західних країн та України, – це навмисна спроба вкотре відвернути увагу світової спільноти від порушень Росією міжнародного права, зокрема в галузі прав людини.

Час проведення цього заходу, вказується в документі, “викликає особливу тривогу на тлі нарощування російської військової потужності на Кримському півострові та на кордонах України”.

Як нагадують автори заяви, Статут ООН забороняє використовувати силу проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави.

“Будь-яка подальша воєнна агресія проти України матиме серйозні наслідки й призведе до серйозних заходів у відповідь”, – наголошується в документі.

У зв'язку з цим 36 делегацій західних країн закликають Росію припинити ворожу кампанію дезінформації проти України, знизити напруженість навколо неї та “без зволікань вивести сили й техніку, розміщені в країні без згоди України”.

Liked the article?
Help us be even more cool!