ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

28 червня "Суспільне Культура" презентує документальний фільм "Крим. Звільнення"

21.06.2023, 12:01
Фото – скрін із сайту Суспільне
Фото – скрін із сайту Суспільне

28 червня о 21:00 на телеканалі "Суспільне Культура" відбудеться прем’єра документального фільму Суспільного "Крим. Звільнення", йдеться на сайті компанії.

На замовлення Суспільного "Кіностудія дитячих та юнацьких фільмів ім. О. О. Ханжонкова" зняла документальний фільм про спецоперацію українських спецпризначенців у Криму 1994 року.

"29 років тому спецпідрозділ СБУ "Альфа" за одну ніч зупинив заколот ставлеників Росії, які прагнули відокремити півострів від України. Творча група віднайшла учасників спецоперації, які з перших вуст розповіли про події тих днів. А перший голова СБУ України надав унікальні архівні кадри для фільму", – зазначила пресслужба компанії.

Безпосередні учасники спецоперації та герої фільму: перший Голова Служби безпеки України, людина, яка першою отримала схвалення від президента Кравчука щодо початку спецоперації, Євген Марчук; генерал-лейтенант СБУ Василь Крутов; генерал-майор СБУ Віталій Романченко; полковники СБУ Сергій Ропаєв та Павло Дубров, полковник Іван Якубець.

"Стримані небагатослівні представники спецслужби, люди дії, а не балачок. Вони не майстри художнього слова і взагалі не дуже люблять публічності. Нам пощастило зробити інтерв’ю з Євгеном Кириловичем (перший Голова Служби безпеки України, керівник спецоперації в Криму) за кілька днів до його передчасної кончини", – розповідає про стрічку сценарист фільму Сергій Лисенко.

Працювали над фільмом: кінопродюсер, підприємець, військовий, керівник загону спецпризначення ударних дронів "Білий орел" Валерій Боровик; оператор стрічки, транслятор реалій війни в Україні Дмитро Санін; кінорежисер і сценарист Сергій Лисенко.

Спецоперація тривала понад три місяці. Після захоплення СБУ Криму спецпризначенці підрозділу "Альфа" оселилися в актовій залі будівлі ще на 90 днів.

"Ми жили в актовій залі всі ці місяці, там же займалися, приймали їжу та відпочивали. Своє 40-річчя я зустрів у Криму 21 травня і пробув там ще близько трьох місяців", – згадує полковник СБУ Сергій Ропаєв.

Знімальна команда вирішила зайнятися реконструкцією цих подій. Продюсер Валерій Боровик домовився з однією з військових частин у Києві, щоб зняти цей епізод. У ролі спецпризначенців виступили бійці Національної гвардії. У фінальній сцені, де "альфівці" відпочивають в актовій залі управління, хлопці з Нацгвардії, що їх зображали, заснули по-справжньому.

"Фільмом “Крим. Звільнення” наша знімальна група відкриває широкому глядачеві невідому сторінку новітньої історії України. Події 1994 стали справжнім тестом на зрілість та готовність відстоювати свою територіальну цілісність, і сьогодні ця істина є особливо актуальною. В умовах повномасштабної російської агресії нам важливо твердо усвідомлювати: українці – нація переможців", – додає Лисенко.

Liked the article?
Help us be even more cool!