ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

15% інформації про Крим у російських медіа є пропагандою – дослідження ІМІ

26.02.2021, 17:14
Фото – Curioso Photography from Pexels
Фото – Curioso Photography from Pexels

15% інформації про Крим у російських медіа виявились антиукраїнською і антизахідною пропагандою.

Такими є підсумки дослідження Інституту масової інформації російських медіа*.

Для моніторингу були дібрані п'ять новинних сайтів: РИА Новости, "Лента.ру", ТАСС, "Российская газета" та RT.com. До вибірки ввійшли всі матеріали, що вийшли на цих сайтах у період із 16 до 20 лютого 2021 року включно і в яких містилися згадки про окупований Крим. Усього за цей період дібрано 183 матеріали, у яких ішлося про півострів. 

Аналіз показав, що 34% згадок про Крим стосувалися ситуації з погодою і сильними снігопадами на півострові, внаслідок чого стався колапс із рухом "Кримським мостом". 

На другому місці за кількістю згадок – проблема з водопостачанням у Криму, на яку припало 16% усіх матеріалів про Крим. Переважна більшість матеріалів на цю тему розповідала про "стабілізацію" з водопостачанням, російська влада роздавала обіцянки, що "проблем з водою в Криму не буде". Не обійшлось і без України: російські медіа активно поширювали фейки про те, що Україна збирається "добудувати дамбу, яка перекриє подавання води до Криму". Поширювався термін "водна блокада", яку нібито планує запустити Україна цього року, і російські політики та посадовці коментували, чи запускатиме Росія у відповідь "газову блокаду" України.

На третьому місці за кількістю згадок (15%) – антиукраїнська та антизахідна пропаганда. Зокрема, російську владу надзвичайно збурив заклик України до міжнародної спільноти запровадити нові санкції щодо Росії стосовно Криму. Окремо російські медіа критикували британський уряд, який дав Україні кошти на підтримку "кримських структур".

Уперше левова частка пропаганди була скерована на "історичний зв’язок" між Кримом і Росією. Просувалися тези про те Крим Україні "передали в 1954-му", що Україна сама "проміняла Крим" на західну підтримку. Плани України з повернення Криму активно висміювалися, зокрема їх називали "політичним цирком", "самообманом", "беззмістовними" та іншими епітетами. В антиукраїнській риториці профігурував навіть колишній президент Янукович, який роздав російським медіа серію коментарів про те, хто "насправді винен у тому, що Україна втратила Крим і Донбас".  

*ІМІ готує розгорнуту аналітику з оцінюванням російських наративів, що стосуються Криму. 

*Для моніторингу були дібрані п'ять новинних сайтів: РИА Новости, "Лента.ру", ТАСС, "Российская газета" та RT.com. До вибірки ввійшли всі матеріали, що вийшли на цих сайтах у період із 16 до 20 лютого 2021 року включно.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!