ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

142 українських ресурси потрапили на Мапу рекомендованих медіа від ДМ та ІМІ

18.09.2023, 12:40
Фото – Детектор медіа
Фото – Детектор медіа

142 медіа з усіх регіонів України пройшли незалежне експертне оцінювання та були занесені на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа. Проєкт ініціювали громадські організації “Інститут масової інформації” та “Детектор медіа” за підтримки міжнародної організації Internews.

Переглянути мапу можна за посиланням. Проєкт систематично оновлюватиметься, до участі в мапі зможуть подати заявку всі українські медіа, які матимуть бажання долучитися.

На першому етапі до участі в проєкті подалося понад 200 регіональних медіа. Незалежні медійні експерти та юристи оцінювали регіональні новинні портали, радіо й телеканали за трьома основними блоками критеріїв – прозорість, дотримання професійних стандартів і журналістської етики. Детальніше з методологією оцінювання можна ознайомитися за посиланням.

“Мапа рекомендованих медіа – це продовження багаторічної роботи ІМІ та “Детектора медіа” над моніторингами якості інформації, яку отримують українські громадяни. ІМІ вже давно публікує “Білі списки” онлайн-медіа. І вони для багатьох стають орієнтиром: яким медіа можна довіряти. На мапі тепер будуть представлені і телекомпанії за результатами моніторингу “Детектора медіа”, – заявила голова правління ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова.

“Розширення експертизи дасть аудиторії більше можливостей для розуміння, звідки варто брати інформацію. Водночас підкреслю, що мапа не вирок і буде живим організмом. Ми сподіваємось і на підтримку колег, перш за все з регіональних медіа. Виконуйте роботу над помилками, якщо не ввійшли до мапи, адже ми її будемо з часом оновлювати. Сигналізуйте, якщо десь ми помилилися або чогось не помітили... Ми відкриті до дискусії, адже головна мета в нас одна – дати нашим співгромадянам повну та точну інформацію про те, що відбувається в Україні та світі. Це особливо важливо під час війни, коли відсутність правдивої інформації може коштувати комусь навіть життя. І, навпаки, її наявність може комусь допомогти вижити”, – зазначила Лигачова.

На думку директорки ІМІ Оксани Романюк, мапа допоможе захистити й підтримати незалежні медіа в Україні. “Медіа впливають на те, як факти розглядаються та обговорюються в суспільстві, сприяють формуванню громадської думки. Тому незалежність і плюралізм медіа є запорукою здорової демократичної системи. Сподіваємося, що ця мапа допоможе і громадянам, які шукатимуть якісні та достовірні джерела інформації”, – сказала вона.

Мапа охоплює 101 онлайн-медіа, 24 радіо та 48 телеканалів у 24 областях України та АР Крим:

  • найбільше рекомендованих медіа, розміщених на мапі, – у Київській області, це 12 національних і чотири регіональні медіа (16);
  • у Харківській області 10 медіа на регіон;
  • по дев'ять рекомендованих медіа на регіон мають Львівська, Івано-Франківська та Донецька області;
  • сім рекомендованих медіа на регіон має Полтавська область;
  • по шість рекомендованих медіа на регіон мають Волинська, Тернопільська, Кіровоградська та Одеська області;
  • по п'ять рекомендованих медіа на регіон мають Рівненська, Житомирська, Дніпропетровська, Запорізька та Луганська області;
  • по чотири рекомендованих медіа на регіон мають Черкаська, Чернівецька, Чернігівська, Хмельницька та Миколаївська області;
  • по три рекомендованих медіа на регіон мають Закарпатська, Вінницька, Сумська та Херсонська області;
  • одне рекомендоване медіа на регіон має АР Крим.

Нагадаємо, Інститут масової інформації двічі на рік моніторить загальноукраїнські онлайн-медіа та складає “Білий список” найякісніших.

Liked the article?
Help us be even more cool!