ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

12 серпня – презентація дослідження законопроєктів про СБУ та захист персональних даних

09.08.2021, 12:36
Фото - publicrelay.com
Фото - publicrelay.com

12 серпня о 12:00 у Києві в Укрінформі ГО “Інтерньюз-Україна” представить дослідження щодо регулювання інтернету в Україні через призму дослідження резонансних законопроєктів. 

Про це повідомляється на сайті організації.

Оцінку дали законодавчим ініціативам №3196-д “Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Службу безпеки України” щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України” та №5628 “Про захист персональних даних”. 

Під час презентації учасники обговорять виклики для розвитку вільного інтернету в Україні, висновки оцінювання та ймовірність схвалення двох законопроектів в Верховній Раді, а також нададуть рекомендації з регулювання онлайн-простору.

Спікери:

  • Віталій Мороз, консультант із цифрових технологій;
  • Антоніна Черевко, експертка;
  • Ігор Розкладай, юрист, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ);
  • Лідія Волкова, юристка.

Питання до обговорення:

  • Що законодавці мають змінити в обох законопроєктах?
  • Чому законопроєкт «про СБУ» отримав загальну негативну оцінку?
  • Як саме ухвалення законопроєкту «про СБУ» загрожує розвитку вільного інтернету в Україні?
  • Чи передбачені законопроєктом «про СБУ» механізми громадського контролю для уникнення можливих зловживань із боку посадовців?
  • Чому законопроєкт про захист персональних даних є дієвою ініціативою для захисту цифрових прав користувачів?

У дослідженні законопроєктів взяли участь провідні юристи та експерти з цифрових технологій, які представляють громадські організації та приватний сектор. Результати дослідження були отримані на основі аналізу більш ніж 700 відповідей експертів.

Акредитація за телефоном: + 38 063 710 13 96 або за посиланням. У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Трансляцію можна буде переглянути на Facebook-сторінці Інтерньюз-Україна.

Експертне дослідження законопроєктів у межах методології Індексу регулювання онлайн-простору здійснювалося ГО “Інтерньюз-Україна” за підтримки “Медійної програми в Україні, спрямованої на розвиток медійного сектору, зміцнення медійних інституцій, а також поліпшення практики цифрової безпеки серед журналістів та медійних організацій», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію “Internews”.

Індекс регулювання онлайн-простору — це моніторинговий інструмент для оцінки якості запропонованих чи схвалених нормативно-правових актів, що впливають на розвиток і функціонування онлайн-простору в Україні. Вперше ініціативу представлено в Україні в лютому 2020 року. Предметом дослідження був законопроєкт №2692 “Про медіа” та ініціатива про дезінформацію. Докладніше.

Liked the article?
Help us be even more cool!