ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

"112 Україна" транслював вислови Рабіновича та Герман, що розпалювали ворожнечу – Незалежна медійна рада

27.12.2018, 10:15

Незалежна медійна рада (НМР) дійшла висновку, що телеканал “112 Україна” у вересні та жовтні 2018 року транслював вислови народного депутата Вадима Рабіновича та екс-нардепки Ганни Герман, які розпалювали ворожнечу. Відповідний висновок НМР поширила 27 грудня, повідомляє “Детектор медіа”.

До НМР звернулася Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, яка попросила проаналізувати контент програм телеканалу “112 Україна”, що виходили в ефірі протягом 4 вересня – 7 жовтня 2018 року. Так само як і попереднє звернення Нацради до НМР щодо контенту телеканалу NewsOne, воно стосувалося 10 різних передач суспільно-політичної тематики з активною критикою української державної влади.

НМР вкотре наголосила на тому, що розглядатиме кожну передачу окремо на предмет дотримання законодавства, що відповідає, зокрема, підходу Європейського суду з прав людини. На думку членів НМР, заклики до розпалювання міжнаціональної ворожнечі містилися в чотирьох передачах, а саме в прямому включенні з Верховної Ради України 5 вересня 2018 року за участю Вадима Рабіновича, передач “Вечірній прайм” від 18 вересня 2018 року, “Лайф” від 4 жовтня 2018 року та “Хто кому Рабінович” від 7 жовтня 2018 року.

Рабінович під час прямого включення з Верховної Ради 5 вересня 2018 року, в передачах “Лайф” від 4 жовтня 2018 року та “Хто кому Рабінович” від 7 жовтня 2018 року наголошує на фашистській тематиці. Він називає фашистом спікера парламенту Андрія Парубія, звинувачує українську владу в пропаганді фашизму, стверджує, що “сегодня всё больше элементов фашистской диктатуры проявляется в Украине”, “мы имеем правление фашистов”, а також наголошує на тому, що на вулицях міст України ходить багато фашистів.

Незалежна медійна рада зазначає, що ототожнення когось із нацистами та фашистами розпалює ворожнечу, оскільки звинувачення влади у фашизмі екстраполюється на ту частину населення, яка повністю або частково її підтримує. НМР відзначила також послідовність думки Вадима Рабіновича, висловленої щонайменше тричі протягом місяця.

Окремо НМР зупинилася на аналізі програми “Вечірній прайм” від 18 вересня 2018 року. Українське законодавство передбачає імунітет телерадіоорганізацій від відповідальності за заклики до розпалювання ворожнечі в тому випадку, якщо вони відбуваються у прямому ефірі і працівники мовника вжили заходів для припинення порушення.

Ведуча програми заявляє в ефірі, що тези Ганни Герман щодо ветеранів АТО (“Дети возвращаются в страшном состоянии, если кто возвращается живой; так они начинают убивать своих матерей… недавно атошник вернулся с войны, убил собственную мать, эти люди возвращаются моральными калеками”) є узагальненнями, та намагається її зупинити. Тим часом Ганна Герман продовжує свої тези (“Почему я обобщаю? Вы знаете, сколько тысяч молодых людей, которых взяли туда, на войну, здоровыми, вернулись моральными калеками? Там они убивали чужих матерей, а здесь убивают своих”), які НМР розглядає як стигматизацію ветеранів АТО.

На думку НМР, такі дії ведучих можуть бути прикладами належної практики каналів із зупинення трансляції в ефірі висловлювань, що розпалюють ворожнечу. Однак передача транслювалася в повторі, а тому, на думку НМР, телеканал “112 Україна” взяв на себе відповідальність за ці слова, знову транслюючи їх в ефірі, і втратив імунітет щодо відповідальності за контент цієї передачі.

Із повним текстом висновку можна ознайомитися тут.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!