ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

1+1 обурений забороною "Сватів"

30.11.2017, 10:51

Телеканал 1+1 заявив, що обурений забороною в Україні серіалу “Свати”. Телеканал вважає, що настав час для проведення відкритої дискусії з приводу необхідності визначення чітких критеріїв для ухвалення подібних рішень. Про це йдеться у заяві телеканалу, оприлюдненій на сайті ТСН.

“Наскільки ми зрозуміли, причиною попадання до нього Добронравова (Федора - ред.) та заборони серіалу “Свати” стали висловлювання актора щодо Криму. Проте чому саме зараз постало питання заборонити популярний серіал українського виробництва, для нас залишається загадкою. Натомість інші серіали та фільми за участі Добронравова, які демонструвалися на українському ТВ, залишилися поза увагою органів влади”, - йдеться у повідомленні.  

Канал також заявляє, що для них “є незрозумілою вибірковість рішень щодо потрапляння російських акторів до “чорного списку”, адже залишається багато артистів, які продовжують брати участь у зніманнях та гастролях в Криму.

“Якщо причиною заборони серіалу став візит Добронравова до окупованого Криму, то ми звертаємось до всіх державних органів, які регулюють це питання, з проханням роз’яснити, які з продуктів, в яких брав участь Федір Добронравов, ще будуть заборонені, а також, коли буде вжито аналогічних дій, щодо наступних осіб, які також відвідували Крим для участі в знімальних процесах чи з гастролями, про що є свідчення в загально доступних джерелах: зокрема, Леонід Кулагін, Кирило Кяро, Ольга Ломоносова, Тетяна Лютаєва, Дмитро Дюжев, Антін Макарський, Олександр Головін та інші”, - йдеться у заяві.

“На наш погляд, настав час для проведення відкритої дискусії з приводу необхідності визначення чітких критеріїв для прийняття подібних рішень, адже без прозорої системи подібні ситуації нагадують “полювання на відьом”. Ми вже неодноразово висловлювали своє занепокоєння відсутністю критеріїв формування такого списку. Безсистемні дії дискредитують спільні зусилля ринку стосовно послідовної політики підтримки українських серіалів та заборони російських продуктів, де прославляються правоохоронні органи держави-агресора. Якщо ми будуємо систему, то вона має бути прозорою, якщо вона такою не є, система легко може стати цензурою”, - зазначили на каналі.

Як повідомляв ІМІ, 29 листопада Державне агентство з питань кіно скасувало державну реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу “Свати”.

28 листопада Федора Добронравова, актора, який грає головну роль у серіалі “Свати”, внесено у так званий “чорний список” Міністерства культури. Наразі до нього входять 113 осіб, які вважаються такими, що представлять загрозу національній безпеці України.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!