ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

"1+1 медіа" заявляє, що обмеження на дрони завдають серйозного удару по роботі новинних служб

15.06.2018, 13:15
Фото - lesovod.blogspot.com

Медіагрупа “1+1 медіа” заявляє, що нові правила використання безпілотників, які набрали чинності з 1 червня, ускладнюють роботу редакцій, які використовують безпілотники для зйомок і вважає, що правила необхідно корегувати. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на прес-службу “1+1 медіа”.

На думку медіагрупи, тимчасові правила для використання повітряного простору, в тому числі і порядок використання дронів для зйомки, “обмежують свободу ЗМІ в Україні і завдають серйозного удару по роботі новинних служб” та суперечать Закону про інформацію.

Медіагрупа повідомляє, що більше двох років практикує зйомку за допомогою безпілотників.

“У виробництві новин регулярно виникає необхідність використання верхніх знімальних планів для оцінки та ілюстрації масштабів заходу або катастрофи. Зокрема, під час пожежі на складі ПММ під Києвом чи вибухів у Калинівці ТСН каналу “1+1” цілодобово чергувала на місцях подій, використовуючи зйомку за допомогою дронів і інформуючи глядачів про те, що відбувається”, – йдеться в релізі.

Нові правила, на думку медіагрупи, не дають можливості продовжити практику подібних зйомок, оскільки, зокрема, пунктом 4.6 забороняються польоти над “місцями (районами) аварій та катастроф (крім задіяних в ліквідації їх наслідків та пошуково-рятувальних роботах)”. Медіагрупа вважає, що кадри заторів та масштабних дорожніх подій стануть дефіцитними і незаконними.

Згідно з правилами, як зазначає група, польоти не виконуються також над “іншими важливими державними і потенційно небезпечними об'єктами, крім випадків виконання польотів за дозволом повноважних органів”.

“На наш погляд, подібні узагальнені формулювання дають можливість для двозначного прочитання і створюють загрозу довільного тлумачення правил чиновниками. Адже фактично чиновник будь-якого рівня зможе заборонити використовувати дрон, пославшись на прийнятий Державіаслужбою документ, вважаючи будь-який об'єкт в Україні важливим або потенційно небезпечним”, – вважають у медіагрупі.

“1+1 медіа” повідомляє, що ухвалені в нинішній редакції правила “вимагають ґрунтовного корегування” та готова брати в цьому участь.

Як повідомляв ІМІ, на практиці новий Порядок значною мірою унеможливлює використання дронів у журналістській діяльності.

“Красивих картинок стане значно менше, і добувати їх стане значно складніше. Наприклад, якщо нещодавно один відомий високопосадовець, незадоволений тим, що журналісти могли знімати його маєток у Кончі-Заспі, незважаючи на п’ятиметровий паркан, не міг нічого з цим зробити, окрім як наказати збивати дрон за допомогою рушниці, – тепер він зможе спокійно зафіксувати порушення журналістами правил використання повітряного простору України, і оператор дрона заплатить щонайменше штраф, а можливо, буде покараний обмеженням волі до п’яти років. Навіть якщо реально дрон не піднімався вище рівня дерев і фізично не міг перешкодити літаку, що летів над ним на висоті 8-10 тис. метрів”, – пояснюють експерти.

ІМІ зазначає, що цей Порядок є тимчасовим, Державна авіаційна служба України продовжує розробляти Авіаційні правила України, і, можливо, положення будуть змінені. Юристи ІМІ увійшли до складу робочої групи при Державній авіаційній службі України.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!