ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Вагон стереотипів. Зайців будуть штрафувати?

08.05.2019, 17:09

“Оце дурдом: позбирали всі канфети з кладбіща” – такі слова звучали у відео, яке опубліковане в новині “У Здолбунові роми вантажили мішками цукерки з кладовищ – очевидці (ВІДЕО)”.

Цю новину ми отримали від колег-медійників, щоб підтвердили чи спростувати наявність мови ворожнечі. Експерти ІМІ виявили такі порушення в цьому матеріалі:

а) використання інформації з неверифікованих пабліків соціальних мереж як джерела;

б) поширення неперевіреної та неточної інформації у ЗМІ;

в) згадування джерела інформації без гіперпосилання. Лише під час натиснення на відео здійснюється перехід на оригінал. У тексті відсутнє посилання на оригінальний допис;

г) сплутування етнічних та національних груп – “роми” та “румуни”. Оскільки не всі роми є румунами, і не всі румуни є ромами. Дякуємо, що хоч не написали “цигани” або ще якісь інші слова, які відверто виявляють мову ворожнечі. Це свідчить про порушення стандарту точності;

ґ) порушення етичних норм і ознаки мови ворожнечі;

д) низька суспільна вага матеріалу за небезпеки спровокувати нетерпимість етнічної більшості до інших етнічних груп.

Медіа-експертка ІМІ Олена Голуб вважає, що такі новини поглиблюють уже наявне упереджене ставлення етнічної більшості до ромської етнічної меншості.

“У цій новині є ознаки слабкої мови ворожнечі, а саме: створення негативного іміджу певної групи суспільства; ствердження про моральні недоліки такої групи, а також пряме або завуальоване ствердження того, що одна група створює незручності в існуванні іншої”, – зазначила експертка.

Та й загалом немає жодної сенсаційності в тому, що люди на залізничному вокзалі завантажують свої речі до вагона. На відео не видно ні облич, ні статі, а лише чути коментар особи, яка знімає відео. А далі кожен витягує свої мішки стереотипів та вантажить у мережу.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!