ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Вагінальний пук, бібліотека оргазмів та дікпік родині: як українські медіа пишуть про секс (18+)

27.12.2019, 10:10

Секс лежить у фундаменті базових фізіологічних потреб людини. Про це ще писав дослідник Маслоу, який розробив піраміду потреб. 

Експерти ІМІ вирішили дослідити, який секс в українських медіа та чи достатньо просвітницького матеріалу. До вибірки потрапили 17 загальнонаціональних українських онлайн-медіа, період моніторингу становив чотири тижні (листопад-грудень 2019-го). Із 222 матеріалів експерти дізнались усе – від того, чому трапляється вагінальний пук, чому мокра вагіна не дорівнює збуджена, чому ще ніхто не осліп від мастурбації, і до того, як боротись із застудою за допомогою сексу. Так, українські журналісти готували, розбиралися, десь перекладали з іноземних ресурсів, а десь “позичали” з російських жіночих сайтів. Що з цього вийшло – читайте в матеріалі ІМІ.

 

СЕКС-СКАНДАЛИ ТА КРИМІНАЛ

26,4% загальної кількості матеріалів про секс стосувалися секс-скандалів. Одна з топових тем була пов'язана зі скандалом у британській королівській сім'ї:

Можна сказати, що секс приносить не лише задоволення, а й проблеми:

Ще 12,9% загальної кількості матеріалів про секс стосувалися криміналу. Найчастіше це були новини про зґвалтування.

ЕРОТИЧНІ ГОРОСКОПИ

Не обійшлося без щоденних згадок про секс в еротичному гороскопі, який публікували на жовтих ресурсах. На цю тематику припало 11% загальної кількості матеріалів, які стосувалися теми сексу. Щоправда, гороскопи мали досить сумнівні поради:

СЕКСУАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я

Темі сексуального здоров'я було присвячено 10% загальної кількості матеріалів про секс. Найчастіше матеріали стосувалися жіночого здоров'я: про важливість інтимної гімнастики або ж про оргазм.

Також були поодинокі згадки про чоловіче здоров'я: 

Окрім тем інтимного здоров'я, до вибірки потрапив матеріал про психічне здоров'я, коли особа постраждала від сексуального насильства (Влияние сексуальных травм на последующую жизнь / ТСН).

Також було кілька матеріалів про хвороби, які теж передаються через незахищений статевий акт:

Та трішки маніпуляційних заголовків на тему сексуального здоров'я від "Знай":

У деяких матеріалах спростовувалися міфи та стереотипи: як, наприклад, харчування вливає на інтимне життя, чи можна насправді осліпнути від мастурбації або ж коли краще кохатися: влітку чи все ж таки взимку? Спойлер! Секс взимку кращий, ніж влітку. А вже в разі застуди майте на увазі, що є свої правила.СЕКСУАЛЬНІ ПОРАДИ

7,8% новин стосувалися сексуальних порад (із загальної кількості новин про секс). Оскільки моніторинг припав на Різдвяний піст, деякі медіа для вірян підготували поради, що категорично не можна робити і їсти в піст, однак не забули про сексуальне життя: 

“Під забороною у Різдвяний піст і заняття сексом. Але будьте готові до того, що стриманість може привести до сварки, якщо хтось один у сім'ї не вірянин”.

Однак знайшлася порада і для тих, хто вже згрішив і планує грішити далі: 

Також журналісти підготували матеріали “на всі випадки життя”, але переважно ці поради були для жінок:

 

СЕКС-ПРОСВІТА

Лише 6% загальної кількості матеріалів про секс стосувалися просвіти. Завдяки сексуальній освіті можна попередити захворювання, які передаються статевим шляхом, та уникнути багатьох непорозумінь. Так, в онлайн-медіа експерти  зафіксували мало матеріалів, що стосувалися сексуальної освіти. Один корисний матеріал був про контрацепцію:

Важливими також були матеріали з інформаційною кампанією від ООН. Так, в ООН придумали 100 фраз, які можна використати, щоб запропонувати партнерові / партнерці секс. Проєкт реалізували в межах "16 днів проти ґендерного насильства".

 

 СТАТИСТИКА ТА ЦИФРИ

6% матеріалів стосувалися статистики та офіційних цифр. Так, аналітичний звіт з порносайту PornHub свідчить про те, що українці активно переглядають порно. Зокрема,  українці “вибороли” 16-те місце за трафіком переглядів Pornhub ("Страна"). Також у звіті йшлося про:

Окрім порно, під час моніторингу експерти зафіксували матеріали зі статистикою про інтимні побрехеньки чоловіків і жінок (УНІАН), скільки побачень через Tinder закінчуються сексом (УНІАН) та наскільки безпечне таксі Uber: компанія вперше опублікувала звіт про зґвалтування та смерті (ТСН).

 

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРО СЕКС

У 5,1% матеріалів ішлося про дослідження, пов'язані із сексом. Як помітно зі статистики, українці активно складають трафік переглядів порносайтів. Тому дослідники попереджають, що Названо серйозну небезпеку перегляду порно (УНІАН), однак журналісти "Української правди" підготували матеріал про Три причини дивитися порно.

Так, сексологи зазначають, що деякі люди займаються сексом, щоб випустити пар, а інші – для емоційної близькості з партнером. Дізнатися, який у вас тип, можна в тексті:

 

ЩО ЩЕ ЦІКАВЕ БУЛО?

3,7% новин стосувалися шоу-бізу, а саме селебрітіз розповідали про перший сексуальний досвід, про незвичні місця для сексі-тайму та “обмовилися” про сексуальні фантазії.

2,8% матеріалів загальної кількості новин стосувалися проституції або ж працівників  секс-індустрії. 

2,8% стосувалися факапів: Британця заскочили на зраді із шістьма стриптизерками напередодні весілля (ТСН) та Син випадково відправив фото і звуки свого сексу матері (УНІАН).

Також у 2,3% були згадки про пояснення вчених, що одностатевий шлюб досить популярний у тваринному світі.

Найменша кількість матеріалів була про культуру та мистецтво: Найгірший опис сексу у книжках – визначено лауреатів премії (1,8%) – та про те, що було створено аудіобібліотеку оргазмів і кожен користувач може завантажити свій запис безкоштовно або ж завантажити всю колекцію одним натиском:

 

ЗВІДКИ УКРАЇНСЬКІ МЕДІА БРАЛИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО СЕКС?

В українських онлайн-медіа джерелами інформації матеріалів про секс найчастіше були іноземні медіа – 32,7%. Водночас у 19,8% матеріалів узагалі відсутні джерела інформації. Або ж можна припустити, що кожен п'ятий матеріал журналісти писали з власного досвіду. У 12,4% матеріалів було зазначене джерело – українські медіа: грубо кажучи, медіа копіпастили матеріали колег з іншої редакції. Не гидували матеріалами з російських медіа: так, кожен десятий матеріал, тобто 9,7%, мав джерело інформації з росмедіа. У 6,5% матеріалів джерелами слугували офіційні повідомлення; у 4,6% експерти давали свою оцінку до матеріалів, а також у 3,2% джерелами були міжнародні організації.

 

ХТО НАЙБІЛЬШЕ ПИСАВ ПРО СЕКС?

Серед медіа, що увійшли до моніторингу, найчастіше тему сексу висвітлювали на сайті УНІАН (20,8% загальної кількості матеріалів про секс у 17 медіа, що були промоніторені ІМІ), друге місце посів сайт "Знай" (18,1%). Третє місце з дещо схожими результатами розділили між собою 24 канал (11,8%), ТСН (11,3%) та "Обозреватель" (10,9%).

*Дослідження проводилося в 17 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ: obozrevatel.com, segodnya.ua, 24tv.ua, tsn.ua, strana.ua, pravda.com.ua, rbc.ua, unian.com, gordonua.com, nv.ua, liga.net, ukrinform.ua, interfax.com.ua, censor.net.ua, tyzhden.ua, znaj.ua, dt.ua. Моніторинг проводився з 18 листопада до 15 грудня 2019 року. Вибірка становить 222 матеріали.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews.

 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!