ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У День знань жителів окупованого Донбасу вчили дякувати росіянам

08.09.2023, 10:26
Олена Голуб
Фото – Drawlab19
Фото – Drawlab19

Гауляйтери окупованих районів Донецької та Луганської областей України перетворили початок навчального року на привід для самореклами та поклонів своїм кремлівським господарям. Маріупольців вирішили розважати Путіним по телевізору.

Луганська область

Ватажок незаконного угруповання “ЛНР” Леонід Пасічник у своєму привітанні до початку навчального року намагався підняти настрій присутнім заявою про те, що контрольована його бойовиками територія відзначає 1 вересня як частина імперії.

Сьогодні Луганська народна республіка вперше відзначає 1 вересня в статусі суб'єкта Російської Федерації. Цей день не був би таким яскравим, якби не підтримка нашої великої батьківщини”, – цитує звернення контрольованого Кремлем діяча луганський сайт ЛИЦ.

Крім того, Пасічник, вочевидь, щоб підкреслити свою вірнопідданість Росії, розтікся в подяках російським будівельникам. За його словами, вони нібито відновлювали школи на окупованій Луганщині. Хто їх зруйнував, ватажок бойовиків не уточнив, як не пояснив, куди поділися луганські будівельники.

Завдяки заповзятій роботі російських будівельників відновлено десятки шкіл та дитсадків у містах та районах республіки. З допомогою регіонів-шефів оновлюється оснащення навчальних закладів Луганщини”, – цитує ЛИЦ Леоніда Пасічника.

Шефи і підопічні

На окрему увагу заслуговує тема “регіонів-шефів”, яку порушив Пасічник. Такий тренд нині насаджують на окупованих Росією територіях України. Російські міста чи цілі регіони нібито “беруть шефство” над частинами окупованих українських територій і демонструють, як рятують їх від злиднів. 

Гауляйтери з допомогою пропагандистів просувають ідею нормальності таких відносин з Росією, коли існує розподіл на “шефів” та “підопічних”. Тобто, коли встановлюється певна ієрархія, знецінюється поняття рівності та наголошується на меншовартості жителів окупованих регіонів.

Так, над окупованою частиною Луганщини “шефство” взяв Башкортостан. Як реверанс у відповідь луганські колаборанти назвали одну зі шкіл іменем радянського генерала,  народженого в Башкортостані, Мінігалі Шаймуратова.

Саме в цій школі 1 вересня побувала незаконно обрана так звана “сенаторка РФ” від Луганщини Дар’я Лантратова.

Лантратова відпрацювала мету візиту і виголосила стандартну промову чітко за пропагандистською методичкою про спільну історію та спільних героїв.

Сьогодні ми відсвяткували День знань тут, у Петрівському, у школі імені Шаймуратова. Це герой не тільки Башкортостану, це герой для всієї нашої країни. І тут, у Луганській народній республіці, шанують його пам'ять. Він загинув у цих місцях, звільняючи Ворошиловградську область. Це свідчить про те, що в нас спільна історія, спільні герої і, звісно, спільне майбутнє”, –  наводить її слова ЛИЦ.

Залишається питання: чи відомо хоч комусь із тих, хто був присутній на тому заході, у чому суть героїзму згаданого радянського генерала? Втім, судячи зі змісту промови так званої “сенаторки”, значно важливішими є звитяги партії “Единая Россия”. Бо, виявляється, то не якісь там будівельники ремонтували школу, а безпосередньо її партія.

Партія “Единая Россия” в межах Народної програми планує до кінця року відремонтувати 139 навчальних об’єктів”, – наголошує Лантратова.

Втім, луганські пропагандисти не виявляють партійної відданості й з таким самим пафосом висвітлюють і візити представників інших партій, аби російських, як, до прикладу, голови ЛДПР Леоніда Слуцького. Цього діяча 1 вересня вшанували виступом навіть не перед школярами, а перед студентами аж “педагогічного університету”. Слуцький їх потішив тим, що захоплений росіянами шматок Луганщини “стрімко входить до правового поля Російської Федерації”.

Донецька область

1 вересня в окупованих Росією районах Донецької області відзначали за схожими шаблонами: самовихваляння гауляйтерів та поклони “шефам”. Але вкотре донецькі колаборанти переграли луганських, бо свої гуляння вони змогли прикрасити перформансом за участю невстановленої особи, яка назвалася Володимиром Путіним. 

Щоправда, заради цього використали козир – окупований і майже знищений Маріуполь. Десь серед руїн міста збудували школу, назвали її “Невская” і влаштували помпезне відкриття. До дійства дистанційно, в режимі відеозв’язку, долучився і схожий на президента Росії чоловік, який, власне, і наказував руйнувати школи та будинки Маріуполя.

Учасники урочистої лінійки перерізали символічну червону стрічку, після чого школярі вирушили на свій перший урок у новому загальноосвітньому закладі. Хоча символічно його відкрив президент Володимир Путін, який узяв участь у Дні знань онлайн і звернувся, зокрема, до маріупольців:

“Цей навчальний рік школи Донбасу, Запоріжжя та Херсонщини провели вже за російськими стандартами. Підготовка до цього почалася ще у квітні 2022 року, коли були розгорнуті програми з підвищення кваліфікації вчителів, забезпечення шкіл підручниками, ремонту будівель”, – розповідає сайт “Регнум”, який зробив цілий репортаж з відкриття школи.

Звісно, ватажок донецького збройного угруповання Денис Пушилін також використав початок навчального року як привід і про себе нагадати, і московським шефам вклонитися.

“Маленькі донеччани отримають до початку нового навчального року подарунки від шефа-регіону Москви”, – переповідає слова Пушиліна сайт ДАН.

На цьому сайт не зупиняється і просуває ідею, що жителі окупованих територій України мають знати про свою меншовартість та бути вдячними росіянам, у ще одному матеріалі до 1 вересня – “Як школи ДНР підготувались до нового навчального року”. Тут знову пишуть про “шефів”:

“Зусиллями федеральної та регіональної влади з минулого року тривають масштабні ремонти: до 1 вересня роботи завершились у 9 школі, ще в 56 – звершать до кінця календарного року. За справу взялися регіони-шефи та профільні міністерства”, – йдеться в статті.

Так на окупованих росіянами частинах Донецької та Луганської областей з Дня знань зробили день меншовартості місцевих жителів і вдячності росіянам, а також свято передвиборчої самореклами гауляйтерів і їхніх шефів – російських партій.

Liked the article?
Help us be even more cool!