ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Спутнік V" проти європейської вакцини. Хто кому клянеться у вірності

21.10.2020, 13:12
Олена Голуб
Фото - Reuters
Фото - Reuters

Напередодні виборів Віктор Медведчук, один із лідерів проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя", традиційно їздить по благословення до свого кума - президента Росії Володимира Путіна. В таких поїздках давно немає нічого нового. Але цього разу ОПЗЖ вдалося відшукати “фішку” для привернення уваги. Нею стала російська вакцина проти коронавірусу “Спутник V”, якою нібито щепився Медведчук з родиною. Історія про вакцину спрацювала. Вона вийшла за межі стандартної теплої ванни ОПЗЖ-шних медіа і стала безкоштовним піаром Медведчука в національних ЗМІ. Про цю подію не написав хіба що лінивий - але таких ми не знайшли, переглянувши понад 20 найпопулярніших українських онлайн медіа.

Про те що історія з російською вакциною для Медведчука є передвиборчим піаром зазначив і політичний оглядач Євген Магда у коментарі ВВС News Україна:

"І формат спілкування Путіна з Медведчуком, і тематика діалогу мали передвиборчий характер. Зверніть увагу, окрім теми вакцини, він також говорив про шкідливість санкцій Росії проти окремих українських підприємств. Медведчук позиціонує себе як антипод Зеленського, який без успіхів намагається налагодити діалог з Путіним".

Медведчук не тільки випробував вакцину на собі та своїй родині. Він ще й просив у Путіна поставок цього медпрепарату в Україну. Новини про це ілюструвалися фотографіями з зустрічі. Нагадаємо, Віктор Медведчук не уповноважений вести жодних переговорів між державами про поставки будь-яких вакцин.

Фото - zagittya.com.ua

Зі швидкістю світла штампував новини про російську вакцину весь пул “медведчуківських” медіа. Понад 30 матеріалів на цю тему вони випустили лише протягом 3 днів (5-7 жовтня). Переговори Медведчука з Путіним подавалися як ледь не єдиний спосіб врятувати українців від вірусу. Псевдоексперти нарікали, що Україна сама себе усунула від переговорів про російську вакцину. А партійці ОПЗЖ наголошували, що поки Зеленський “впусту тратить час в Брюселі, Медведчук вирішує державні питання”. 

На сайтах ZIK, 112.ua, Newsone, наголошувалося на провідній ролі Росії у виробництві вакцини проти коронавірусу. Ось як ZIK цитує Медведчука із зустрічі з Путіним: "Вітаю Вас з тим, що Росія стала першою країною, яка створила вакцину "Супутник V". Знаю, що на підході реєстрація іншої вакцини. І тут Російська Федерація ще раз продемонструвала свої можливості і наукові досягнення", – звернувся Віктор Медведчук до російського президента.

Співпартійці Медведчука називали його переговори з Путіном «найвищим проявом патріотизму». Тільки... чомусь говорили вони про це одними і тими ж словами.

«Рабінович: Переговори Медведчука з Путіним щодо постачання до України російської вакцини - це акт найвищого патріотизму щодо громадян своєї країни» (112.ua)

«Марчевский: переговоры Медведчука с Путиным - величайшая степень патриотизма»(ZIK)

Сайт “Страна” присвятив російській вакцині розлогий матеріал, повний досить прямолінійних натяків: “Враховуючи ситуацію з коронавірусом в Україні – день за днем нові антирекорди – пропозиція для України як мінімум варта розгляду.” А також звичних для “Страни” страшилок про “Захід”: “поставки вакцины из РФ, скорее всего, попытаются сорвать на Западе. Который планирует продвигать на украинский рынок свои медикаменты”, “Киеву будет весьма непросто вакцинировать население страны, если он будет зависеть от одного поставщика. Особенно - от Запада. История с пандемией показала, что основные поставки всего необходимого в Украину вел Китай. А ЕС и США занимались закрытием собственных потребностей. И об Украине думали в последнюю очередь.” Проросійську конспірологію Страни переставив собі і сайт ZIK. 

Тим часом, російські сайти також активно повідомляли про ініціативу Медведчука. Ракурс подачі - Росія готова порятувати Україну від коронавірусу, надати “гуманітарну допомогу”, і російська вакцина - це єдиний шанс зупинити в нас вірус. Наприклад, Лента.ру пише, що “Украинские политики захотели неофициально купить российскую вакцину от коронавируса из-за тяжелой ситуации с распространением вируса в стране.” При цьому вони посилаються не лише на Медведчука, але і на анонімні джерела у партії “Слуга народу”.

У відповідь на “гуманітарну діяльність” Медведчука, Президент України Володимир Зеленський закликав “не вірити передвиборчим ініціативам політиків, які вакцинуються неперевіреними засобами”. Російські медіа активно на це відреагували. Наприклад, заяву Зеленського назвали “смертним вироком для українських громадян”: “Президент Украины Владимир Зеленский фактически подписывает смертный приговор огромному числу украинцев и обрекает страну на тяжелейшие испытания, заявляя об отказе от российской вакцины от коронавируса”, - пише Lenta.ru.

Українські депутати вже відреагували на пропозицію і закликали Міністерство охорони здоров'я не допустити потрапляння на територію України російської «вакцини» від коронавірусної хвороби COVID-19, повідомляє Укрінформ.

З партійними медведчуківськими і яскраво заангажованими виданнями все зрозуміло. Питання у експертів ІМІ виникли щодо подачі інформації про російську вакцину і Медведчука у низці загальнонаціональних якісних видань. Більша частина з яких взагалі не вказала, що наразі Віктор Медведчук не є офіційною особою. Відповідно, його домовленості не мають жодної сили. Варто було б додавати бекграунд про саму вакцину “Спутник V”, яка досі не пройшла всіх відповідних клінічних випробувань. А також додати загальну інформацію від українського МОЗ про плани щодо закупівлі вакцин. Медіа варто бути більш уважними, щоб дійсно не спрацювати як безкоштовні передвиборчі агітатори “окремих циніків”.

Liked the article?
Help us be even more cool!