ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Регіональні партії і Зе!Команда – лідери згадок у регіональних онлайн-медіа: дослідження ІМІ

30.09.2020, 12:38

У регіональних онлайн-новинах найчастіше публікують згадки про регіональні партії та "Слугу народу" / Зе!Команду. Так, регіональні партії згадують у 27% загальної кількості згадок про політичні сили, Зе!Команду / "Слугу народу" – у 24% згадок.

Такими є результати дослідження ГО "Інститут масової інформації", що було проведене в 10 регіонах України у вересні цього року *. 

 

Найбільше згадок про регіональні партії зафіксовано в новинах онлайн-медіа Полтави (65% загальної кількості згадок про  політичні сили в  новинах регіону), Херсона (46%) і Донецька (33%). Найменше згадок про регіональні партії було у волинських онлайн-медіа (6% загальної кількості згадок про  політичні сили в новинах регіону). Не зафіксовано згадок про регіональні партії в онлайн-медіа Миколаєва.

За даними дослідження, лідерами з кількості згадок політичної сили "Слуга народу" / "Зе!Команда" стали онлайн-медіа Черкас (35% загальної кількості згадок про  політичні сили в  новинах регіону), Волині (31%) і Одеси (28%). Найрідше згадували цю політичну силу в новинах онлайн-медіа Полтави й Дніпра (по 19% відповідно).

Також у регіональних онлайн-медіа зафіксовано такі показники зі згадками інших політичних сил: "Опозиційна платформа – За життя" – 8% загальної кількості згадок про політичні сили, "Європейська солідарність" – 7%, "За майбутнє" – 6%, "Батьківщина" – 4%, Радикальна партія – 1%. Кількість згадок про інші партії становила 23%. Зокрема, ОПЗЖ найчастіше згадували в онлайн-медіа  Дніпра (35% загальної кількості згадок про політичні сили в новинах регіону) і Донецька (33%). Не було згадок про цю політичну силу в полтавських і черкаських онлайн-медіа.

Загалом найбільше новин зі згадками всіх політиків / політичних сил, за результатами дослідження, зафіксовано в черкаських (33% новин зі згадками політиків / політичних сил у регіоні) і херсонських (22%) онлайн-медіа. Найменше новин зі згадками про політиків / політичні сили було в онлайн-медіа Полтави (6% загальної кількості новин регіону). Водночас лідерами зі згадок політиків / політичних сил загалом стали миколаївські (19% загальної кількості згадок про політиків / політичні партії) і черкаські (18%) онлайн-медіа.

* У межах дослідження проаналізовано 9205 новин, із них новин зі згадками політиків – 1081; усього згадок про політиків / партії в новинах 1961, із них згадок про політичні сили – 707 з 50 регіональних онлайн-медіа в 10 регіонах України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси) із 7 до 11 вересня 2020 року включно. До моніторингу потрапили виключно новини зі стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки, анонси тощо не аналізуватися. 

Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості публікацій зі згадками політиків та політичних сил (політики місцевого рівня, політики загальноукраїнського рівня, політичні партії (включно з осередками), органи місцевої влади, органи державної влади, інше), кількісний та якісний аналіз згадок про політичні сили в регіональних новинах онлайн-медіа.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:

ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Конкурент); ДНІПРО (Відкритий, Наше місто, Днепровская панорама, Информатор, gorod.dp.ua); ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629, Новини Донбасу, Карачун (Слов'янськ), Остров, MRPL.CITY); ЛЬВІВ (Львівський портал, Захід.нет, Вголос, Варта1, Твоє місто); МИКОЛАЇВ (Преступности.НЕТ, Мой город, Новости-N, Інше.TV, 0512); ОДЕСА (Думська, 048, Одесская жизнь, УСІ.Одеса, Odessa online); ПОЛТАВА (Полтавщина, poltavske.tv, ОКІА Новини Полтавщини, 0532.ua, Зміст); ХАРКІВ (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua); ХЕРСОН (ХерсонОнлайн, 0552, Любимый Херсон, Херсонщина за день, Херсонці); ЧЕРКАСИ (Вичерпно, 18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!