ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіасрач тижня. $5000 на Киву, кляп на Шуфрича та булінг Мендель

Фото – prostir.ua
Фото – prostir.ua

Минулого тижня складно було виділити найбільший медіасрач. Тому ми оглянемо одразу три.

Медіасрач "Кляп на Шуфрича"

У середу, 2 жовтня, медведчуківські телеканали провели мовчазну акцію. Одразу три канали одночасно вийшли в ефір з ведучими та журналістами, у яких роти були заклеєні чорним скотчем.

Фото із сайту newsone.ua

Також чорний скотч був на обличчях деяких гостей. Далі всіх пішов 112-й телеканал. На цьому телеканалі, власника якого пов'язують з Віктором Медведчуком, рота закрили ще й глядачам студії.

Фото із сайту 112.ua

Автор намагався знайти у фейсбуці дописи з відповідними світлинами працівників медведчуківських телеканалів. Але у відкритому доступі вони чомусь відсутні.

Тож єдине фото, яке потрапило в мережу, – це фото Нестора Шуфрича, яке зробив парламентський фотограф Ян Доброносов.

Світлина від Yan Dobronosov.

Фото з фб-сторінки Яна Доброносова

Одразу два журналісти в коментарях посміялися із Шуфрича. "Не встиг до стоматолога", – припустила Ірина Герасимова з 5-го каналу. А журналіст ICTV Сергій Костеж свої асоціації виклав зображенням.

Скрін з фб-сторінки Яна Доброносова

Шуфрич зі скотчем так розійшовся мережею, що наступного дня сприймався вже якось незвично.

Скрін з фб-сторінки Романа Скрипіна

Акція із закритими ротами працівників медведчуківських телеканалів загалом насмішила медійників. Не всі навіть зрозуміли, що це акція проти останніх подій навколо цих медіа: висновки Нацради щодо порушень 112-го та Newsone.

Дехто з медійників висловив розчарування, що телеканали Медведчука не працюватимуть із закритими ротами надалі.

Скрін фб-сторінки Мар’яни П’єцух

Медіасрач "$5000 на Киву"

Привід для цього медіасрачу дав ще один “медійник” Медведчука, який влітку вів свою програму на телеканалі ZIK. Нині він – народний депутат. Це – Ілля Кива.

Як не намагалася Тетяна Даниленко достукатися до колег, нічого не вийшло.

Скрін фб-сторінки Тетяни Даниленко

Відео фантазій Киви переглянули в ютубі майже 2 млн користувачів.

А у фейсбуці це відео призвело до суперечки двох осіб, які називають себе журналістами, – Світлани Крюкової та Всеволода Філімоненка. Перша назвала відео з Кивою фейком, монтажем. Другий це заперечив. Спочатку запропонував продати оригінал, а згодом – забитися на $5000, що це не монтаж.

Скрін фб-сторінки Світлани Крюкової

Довга дискусія так і не сприяла ставці $5000. Судячи з розмови, Крюкова хоч і виявилася експертом з рукоблуддя Киви, але гроші на свої твердження про фейк і монтаж побоялася ставити.

Медіасрач "Булінг Мендель"

Ну і як же медіасрачі без постаті прессекретарки Зеленського Юлії Мендель. Після багатьох закликів і відкритих звернень до Президента звільнити свою речницю медійники таки побачили / почули відповідь.

Зеленський вийшов на брифінг розповісти про "формулу Штайнмаєра" і віджартувався на тему поведінки Мендель: "Ви сьогодні нікого не штовхали?"

Якби з цим жартом Зеленський пішов на "Розсміши коміка", то не виграв би жодної копійки. Ось і журналістам не сподобалось.

Скрін з фб-сторінки Михайла Ткача

Скрін з фб-сторінки Христини Бердинських

Можна було б більше додати постів медійників на результатами брифінгу. Там і про проблеми Офісу Президента з комунікацією, і про інформаційний програш росіянам, які значно раніше повідомили про "капітуляцію Україну і підписання "формули Штайнмаєра", і про поведінку на брифінгу самого Зеленського.

Але ж у нас МЕДІАсрач)

Він продовжився.

Відповідь Зеленського на вимогу звільнити Мендель не задовольнила головного редактора проєкту "Ісландія" Сергія Грішина. І в четвер він провів одиночну акцію на Банковій. Як написав сам Грішин, "сходив передати подарунок Зеленському для роботи з Мендель". Цим "подарунком" виявилися нашийник та намордник.

Скрін з фб-сторінки Сергія Грішина

Наприкінці тижня Мендель таки запитали прямо: чи не хотіла б вона вибачитися перед медійниками? У Житомирі прессекретарку Президента спіймав журналіст проєкту "Бігус.інфо" Максим Опанасенко. Відео розмови виклали на фб-сторінці проєкту.

Мендель повідомила, що сам Сергій Андрушко жодного разу не ставив перед нею питання про вибачення, не натякав на образи. А далі вона перейшла в наступ.

"Коли ми говоримо про свободу слова, треба розуміти, де закінчується дискусія і починається цькування… Андрушко отримав резонансний сюжет, найрезонаншніший, який він отримував узагалі, але рівень цькування не має нічого спільного зі свободою слова. Коли вчора принесли нашийник, намордник під Адміністрацію Президента і цей пост підтримав журналіст Михайло Ткач, то давайте говорити не тільки про свободу слова, але і про стандарти журналістики… Якщо у мене і була неправильна поведінка, вона не має викликати такого рівня цькування, булінгу і харасменту. У даному випадку потрібно налагоджувати дорослий діалог між людьми", – заявила Мендель.

На таку заяву величезним фб-постом відреагував згаданий Михайло Ткач. Журналіст розклав на деталі заяви Мендель, щоб продемонструвати маніпуляції, до яких вдалася прессекретарка.

Якби не вихідні, заява Мендель могла б дати старт великому медіасрачу. Кілька журналістів таки відреагували: здивувалися закидам про цькування. Як-от Роман Скрипін.

Скрін з фб-сторінки Романа Скрипіна

Історія з черговим медіасрачем навколо Мендель навряд чи закінчилася. Тож чекаємо на нові цікаві сюжети вже наступного тижня.

Liked the article?
Help us be even more cool!