ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Жадан та іноземні благодійники: про яких волонтерів пишуть харківські медіа

27.02.2023, 14:29
Олена Лептуга

Моніторинг ІМІ в січні був присвячений аналізу того, як пишуть про допомогу волонтерів місцеві топові медіа (Newsroom, Об’єктив, SQ, 057.ua та KHARKIV Today) й чи не джинсують вони на цьому. І маємо одну добру й одну погану новину. Почнемо з першої: медіа попри брак рекламного ринку не публікують матеріалів з ознаками замовності на цю тему. Погана – лише 3% матеріалів, а саме 14 з 466, висвітлюють діяльність тих, хто допомагає Харківщині. Усі публікації базують на повідомленнях пресслужб органів влади чи благодійних організацій.

З 9 по 13 січня на 057.ua не вийшло жодної статті на цю тему. Лідерами з публікацій про волонтерство й допомогу є Kharkiv.Today (шість новин, або 4,8% загальної кількості матеріалів на сайті) та медіагрупа "Об’єктив" (п'ять, або 4,4%). Загалом розподіл має такий вигляд: 

Найбільше журналісти писали про міжнародні волонтерські ініціативи (майже 43% статей цієї тематики), як-от "Німеччина допоможе відновити медичні заклади Харкова" (Newsroom), "У Харківській області вчителі отримали майже 6000 ноутбуків" (SQ), "Куп’янськ отримав 10 фур гуманітарки від ООН, на черзі Вовчанськ – Синєгубов" (Об’єктив) тощо.

Уже звично активним є благодійний фонд Сергія Жадана. Волонтери передали на потреби Харківського районного управління ГУ ДСНС пожежну машину (Об’єктив) та "У Харкові українські рок-групи зіграли п’ятигодинний благодійний концерт (фото)" (Newsroom).

Громади, що менше постраждали від обстрілів, також долучаються до допомоги, причому без піару міських та селищних голів. Так, у Близнюках відбулась акція "Російські книжки – на макулатуру: зібрані на Харківщині кошти передали ЗСУ". "Мешканці громади здали на макулатуру 840 кілограмів російськомовної й застарілої літератури та зібрали 2100 гривень. Гроші спрямують на допомогу бійцям 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового отамана Івана Сірка", – цитує Близнюківську селищну раду видання KHARKIV Today.

 

Фото: Близнюківська селищна рада

Серед благодійників були й просто люди, які хотіли особисто чи опосередковано підтримати нашу державу. Наприклад, до знищеного ворогами Ізюма завітав Марко Родарі – італійський клоун, онук письменника Джанні Родарі, щоб розважити місцевих дітей (KHARKIV Today). Стаття також базується на публікації селищної ради, цього разу Борівської. Як і матеріал про те, що "Оскароносний режисер зібрав 125 тисяч євро на відбудову лікарні в Ізюмі (фото)" (Об’єктив).  

Цікавим прикладом є ще один матеріал медіагрупи "Об’єктив" про найстаршого тенісиста світу 98-річного Леоніда Станіславського, який зіграв зі своїм однолітком австралійцем Генрі Янгом у межах благодійного заходу Tennis Plays for Peace на підтримку України.

Фото: Арата Ямаока, TENNIS Club
тенісФото: Арата Ямаока, TENNIS Club

200 тисяч доларів спрямовано на гуманітарні потреби в Україні через організації "ЮНЕСКО Австралія" та Global Giving.

Звичайно, хотілося ще більше читати й дивитися про волонтерів, причому саме авторських матеріалів. Але те, що серед статей не було жодної з натяком на замовність, – величезний плюс для регіональних медіа Харкова. 

Олена Лептуга, регіональна представниця ІМІ в Харківській області

Liked the article?
Help us be even more cool!